برنامه نویسی از زبان سایت لیمو

برنامه نویسی از زبان سایت لیمو

بیایید در پاسخ به اینکه “چگونه یک برنامه نویس موفق و حرفه‌ای بشویم؟” اول به چرایی برنامه نویسی بپردازیم و برای خودمان این مفهوم را از نو تعریف کنیم.

همه ما کم ‌و بیش با داستان “فیلی در تاریکی” آشنا هستیم، در اتاقی وارد می‌شوید، هر کدام بخشی از بدن فیل را لمس کرده و برداشت‌های متفاوتی بیان می‌کنید. در دنیای مدرن امروز که هر لحظه شاهد آمیختگی بیشتر زندگی روزمره با تکنولوژی و تخصصی‌تر “برنامه نویسی” هستیم، کامپیوتر، تلفن همراه و سیستم‌های هوشمند به یکی از ابعاد ساختاری مهم تبدیل شده‌اند. بدون‌شک می‌توان گفت که “برنامه نویسی” هسته اصلی این ابزارهاست و برای افرادی که دغدغه یادگیری برنامه نویسی را دارند، مفهومی مانند همان فیل در تاریکی است.

برای بعضی افراد، برنامه نویس شخصی است دقیق، سخت‌کوش و بشدت وابسته به صفحه کامپیوتر که برای راحتی زندگی ما به برنامه نویسی نرم‌افزارها می‌پردازد، از نگاهی دیگر، فردی است با هوش زیاد که می‌تواند با سرعت تایپ و مهارت برنامه نویسی غیرقابل‌باوری وارد سیستم‌های امنیتی شده و با کدهای برنامه نویسی آشوب به پا کند!

جالب اینجاست با اینکه برنامه نویسی از دروس اصلی مهندسی بوده و یک کار تخصصی است اما برای برنامه نویسی حرفه‌ای الزاما نیازی به تحصیل در این زمینه نیست و یک دانش‌آموز دبیرستانی هم می‌تواند برنامه نویس موفقی باشد. از این نظر می‌توان پی برد که برنامه نویسی تاحدی مستقل از سیستم آموزشی تعریف‌شده است و شاید مانند هنر، اصولی دارد که بیشتر به نحوه تفکر و احساسات انسانی برمی‌گردد. پس پرسش اینجاست که چرا یادگیری برنامه نویسی بخصوص برای افراد مبتدی سخت و پیچیده بنظر می‌آید؟

یکی از دلایل پیچیده بنظر رسیدن برنامه نویسی، برداشتی است که ما از برنامه نویسی بصورت هزاران کد پشت‌سرهم، بدشکل و غیرقابل درکی‌ که در صفحه کدنویسی یک برنامه نویس می‌بینیم، داریم. شاید هم راحتی کار هنگام استفاده از نرم‌افزارها و یا اپلیکیشن‌ها، اجازه فکر کردن درباره اینکه این‌ها همان کدهای برنامه نویسی شده هستند، نداده‌است. پس می‌توان گفت که برنامه نویس یک معمار خیال‌پرداز است هنگامی که برای حل یک مساله به الگوریتمی فکر می‌کند که می‌تواند با برنامه نویسی در نرم‌افزار، سیستم هوشمند یا اپلیکیشن تبدیل به گزینه‌ای مثل ذخیره‎کردن داده‌ها، حس‌کردن شرایط محیطی یا حرکتی در بازی شود و در عین‌حال مانند یک شطرنج‌باز ماهر عمل می‌کند تا کدها یا مهره‌ها را به دقت و بدرستی کنار هم بچیند و به هم ارتباط دهد تا به نتیجه دلخواه خود در برنامه نویسی برسد.

سادگی برنامه نویسی که باعث قابلیت یادگیری آن در هر سنی می‌شود، این است که برنامه نویسی از شناخت و طراحی الگوریتم‌ها شروع شده است. الگوریتم‌های برنامه نویسی از رفتار و نحوه تفکر انسان نشات می‌گیرند پس مبنای منطقی قابل‌درکی دارند. مانند الگوریتم “اگر…آنگاه” که کاربرد بسیار زیادی در برنامه نویسی دارد. همچنین در برنامه نویسی یک تعداد عملگر تعریف می‌شود که معادل با عملکردهایی است که در رفتار فردی و اجتماعی انسان نیز قابل مشاهده است، مثلا یک برنامه نویس دانشجوی هاروارد است و در گوگل برنامه نویسی می‌کند! ترکیبی که از داده‌ها، ثابت‌ها، متغیرها، عملگرها، رشته‌ها و… طبق یک الگوریتم هدفمند برای ایجاد نتیجه موردنظر برنامه نویس حاصل می‌شود یک سامانه برنامه نویسی شده است.

حرفه‌ای بودن یعنی تسلط بر مفاهیم اولیه و به کارگیری آن‌ها بصورتی که بتواند بیشترین بازدهی را ایجاد کند. پس اگر می‌خواهید یک برنامه نویس موفق و حرفه‌ای باشید نیاز است که به پیش‌نیازهای یادگیری برنامه نویسی و همراه با آن یادگیری نحوه اجرای الگوریتم‎های موردنظرتان با زبان برنامه نویسی مسلط شوید.

برای یک نقشه راه کاربردی‌‌تر می‌توانید به ترتیب زیر یادگیری برنامه نویسی را شروع کرده و پیش‌روید:

 1. چرا برنامه نویسی؟

پاسخ ما به هدفی که از یادگیری برنامه نویسی می‌خواهیم برمی‌گردد. هدف از برنامه نویسی می‌تواند بر مواردی از قبیل زمانی که روزانه برای یادگیری می‌گذاریم، مدت زمانی که نیاز هست تا به یک برنامه نویس حرفه‌ای متناسب با هدف خود تبدیل شویم، خودآموز بودن برنامه نویسی یا ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی، در صورت یادگیری از طریق استاد، روش و کیفیت تدریس استاد برنامه نویسی، میزان درآمدی که از برنامه نویسی انتظار داریم، احساسی که با تبدیل‌شدن به یک برنامه نویس موفق داریم، مربوط شود.

این هدف اگر یادگیری تخصصی در سطح دانشگاهی باشد، نیاز به تحصیلات عالی دارد.

اگر درآمدزایی باشد، می‌تواند به برنامه‎نویسی اندروید، بازی‌ها یا نرم‌افزارها و سایت‌های پرکاربرد و پرفروش براساس نیاز امروز و آینده از برنامه نویسی باشد

اگر هدف برنامه نویسی سرگرمی و یادگیری مهارتی جدید است، می‌تواند به طراحی بازی‌ها یا برنامه‌های ساده‌ای محدود شود.

اگر یک استارت‌آپ برنامه نویسی مدنظر است، می‌تواند بسته به نوع کاربرد تخصصی مثل کاربرد در پزشکی یا محیط‌زیست، برنامه نویسان حرفه‌ای دیگری را هم رشد دهد.

 1. محدود کردن و انتخاب حوزه برنامه نویسی

این مرحله که می‌تواند همزمان با مرحله اول یعنی تعیین هدف برنامه نویسی انجام شود، نیاز به بررسی تخصصی‌تری دارد و بهتر است از طرف برنامه نویسان حرفه‌ای راهنمایی شود. در واقع به این می‌پردازد که چه پلتفرمی برای هدف شما از برنامه نویسی موجود است یا نتیجه بهتر و کاراتری دارد. بعنوان مثال می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • آموزش برنامه نویسی تحت وب
 • آموزش برنامه نویسی اندروید
 • آموزش برنامه نویسی ios
 • آموزش برنامه نویسی دستکتاپ
 • آموزش برنامه نویسی ماشین
 • و…
 1. یادگیری مفاهیم برنامه نویسی

یادگیری مفاهیم تقریبا در همه انواع برنامه نویسی و طبق اصول همه زبان‌های برنامه نویسی یکسان است. دسته‌بندی این مفاهیم در سه گروه، طراحی الگوریتم، ساختمان داده و همینطور اطلاعات درباره سرورها و نحوه اجرای برنامه است.

 1. انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب

می‌توانید براساس علایق یا راحتی کار خودتان برای برنامه نویسی زبان موردنظر را انتخاب نمایید اما اگر بخواهید حرفه‌ای‌تر عمل کنید بهتر است از متخصصین برنامه نویسی هر حوزه یا زبان برنامه نویسی کمک بگیرید. ویژگی‌هایی از زبان برنامه نویسی که می‌تواند به شما حق انتخاب بهتری بدهد بشدت وابسته به هدف شما از برنامه نویسی می‌باشد. به یاد داشته باشید که تخصص در یک زبان برنامه نویسی بهتر از یادگرفتن سطحی چند زبان مختلف است. می‌توانید بعد از بکارگیری یک زبان، در صورت نیاز زبان برنامه نویسی دیگری را یاد بگیرید.

شما می‌توانید یک برنامه نویس front-end باشید و کدهایی را بنویسید که در اختیار کاربر برنامه باشد مانند زبان‌های html، جاوا اسکریپت و css و یا یک برنامه نویس back-end  باشید مانند مانند پایتون، سی و جاوا php و … که زیرساخت‌ها و زیربنای یک نرم‌افزار یا وب‌سایت برای انجام درست عملکردهای آن را ایجاد کند. برخی از زبان‌های برنامه نویسی مختصرا اشاره شده‌است:

جاوا اسکریپت: اجرای بسیار سریع در مرورگر کاربرد، نسبتا آسان و قابل‌استفاده در اپلیکیشن‌های مختلف.

سی پلاس: بسیار محبوب، دارای کامپایلرها و کتابخانه‌های زبادی دارد. پیش‌نیاز یادگیری برنامه نویسی جاوا و سی‌شارپ.

جاوا: برنامه نویسی شی‌گرا، قدرتمند، متن‌باز با توسعه سریع

پی‌اچ‌پی: مناسب برنامه نویسی وب، برنامه نویسی شی‌گرا با اجرای آسانی متن‌باز.

لاراول: از فریم‌ورک‌های زبان برنامه نویسی پی‌اچ‌پی برای توسعه اپلیکیشن‌های وب و ساده‌سازی عملکرد پی‌اچ‌پی تحت وب، با یادگیری و بروزرسانی آسان و سرعت پردازش زیاد.

روبی: برنامه نویسی شی‌گرا و همه‌منظوره، مناسب در برنامه نویسی وب دارد. استفاده توییتر و استارت‌آپ‌های معروف

پایتون: برنامه نویسی شی‌گرا و دارای کتابخانه‌های متعدد و کاربرپسند با پشتیبانی از سیستم‌های مختلف

 1. همکاری، ایجاد یا دریافت پروژه کاری برنامه نویسی

برنامه نویسی فرایندی پویا و روبه‌رشد است. بخاطر محدودیت‌های کمی که برنامه نویسی در زمینه شغلی دارد و نیاز روزافزون تکنولوژی‌ و ادغام رشته‌ها، فرصت‌های زیادی در اختیار برنامه نویسان در حال ایجاد است. شما می‌توانید به راحتی و پشت میز اتاق کارتان، با برنامه نویسی، نرم‌افزارها، پیام‌رسان‌ها، اپلیکیشن‌ها، سایت‌ها، سیستم‌ها و حتی اشیا را کنترل و کسب درآمد کنید.

 1. کدهای خلاق و برنامه نویسی حرفه‌ای

بعد از یادگیری برنامه نویسی، تنها چیزی که برای برنامه نویسی نیاز دارید یک کاغذ سفید و یک مسئله است. با تفکر برای حل مسئله و ترجمه آن به کدهای برنامه نویسی، یک الگوریتم تازه ایجاد می‌شود که اگر دقت و سرعت حل بالاتری داشته‌باشد، یک مجموعه کد خلاق بوده و شما را به برنامه نویسی حرفه‌ای دعوت می‌کند.

بدیهی است مسیری تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق که از کدنویسی مبتدی شروع می‌شود بدون تمرین و اشتغال روزانه به برنامه نویسی و شکل‌دهی الگوریتم‌ها امکان‌پذیر نیست. پس برای یادگیری و پیشرفت این مسیر بهتر است بعد از آشنایی با مفاهیم منطقی، ساختمان داده‌ها، اطلاعاتی مانند نحوه عملکرد سرور و نحوه پیاده‌سازی الگوریتم برنامه نویسی به ابزارهای موجود در زبان برنامه نویسی، به حل روزانه و دوباره مسایل و الگوریتم‌های ارائه‌شده توسط برنامه نویسان حرفه‌ای بپردازیم. همچنین می‌توانیم با ایده‌های خلاقانه برنامه نویسی با الگوریتم‌های دیگری را تجربه کنیم.

طراحی لوگو

کلید انتخاب یک لوگوی موفق در این است که بدانیم قرار است لوگو به مخاطبان ما چه بگوید؛ با طراحی لوگو انتخاب ترکیبی از حروف، اشکال و نمادها، شما را معرفی و در ذهن مخاطب حک می‌کند. در دنیای رقابت، آنچه در کنار کیفیت ضامن موفقیت است، لوگوی شماست. پس نیاز دارید لوگوی خود را ساده و مرتبط با اهدافتان بسازید و ارزش‌های خود را در لوگو بگنجانید.

لوگوی شما تنها به کسب‌وکار شما اختصاص ندارد؛ مخاطبان با لوگوی برندتان زندگی می‌کنند و بخشی از روزمرگی و هویت، شخصیت و ارزش‌هایشان می‌شود. این چیزی نیست که یک مشتری علاقه‌مند مستقیما بیان کند اما مطمئن باشید در هر استفاده از محصولات شما، ناخوآگاه آن را تحسین کرده و هرجا با لوگوی شما روبه‌رو شود، حس اعتماد خود را ابراز می‌کند. پس نیاز دارید تا لوگوی خود را زیبا و مخاطب‌پسند طراحی کنید.

با طراحی لوگو و جلب اعتماد  تا مدت‌ها می‌توانید با مخاطب ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را برای دریافت محصولات جدیدتر لوگوی شما مشتاق‌ کنید. برای طراحی لوگو از طوفان ذهنی استفاده کنید، خود را جای مخاطبان، عرضه‌کنندگان کسب‌وکار و تیم کاری خود بگذارید. یک لوگوی بی‌نظیر متمایزتان می‌کند. برای طراحی لوگوی خود نظرسنجی کرده و الهام بگیرید. اینها به طراحی خلاقانه لوگوی شما کمک می‌کند.

دست از ترس بردارید. لوگوی خود را تصور کنید و بسازید. لوگو با کمک گرفتن از زبان تصویری راهی ساده و موثر پیش پای مشتری می‌گذارد تا بدون اتلاف‌وقت و به راحتی از میان انبوهی از برندهای مختلف، برند شما را انتخاب نماید.

موارد زیر را در طراحی لوگو درنظربگیرید و به تصویرپردازی بپردازید:

 • اهداف و چشم‌اندازتان و کاربرد محصولات لوگو را می‌سازد.
 • لوگو از ارزش‌ها حرف می‌زند:

لوگوی شما می‌گوید که طرفدار محیط‌زیست هستید؟ یا به دنبال نوگرایی و مدهای جدید؟ لوگوی شما چه چیزی به زندگی مخاطب اضافه می‌کند؟ سبک طراحی لوگوی شما در این قسمت تعیین می‌شود.

 • لوگو، بیانگر احساسات شماست: لوگوی خود را از دید همه بنگرید؛ چه تصاویری برای لوگوی خود می‌بینید؟ لوگو را به روی کاغذ بیاورید و بی‌نظیر بودن را تجربه کنید.
 • رقبای شما چه لوگوهایی دارند؟ چه چیزی در لوگوی آن‌ها کم است؟ لوگوی آن‌ها به چه شکل دیگری طراحی شود؟

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن بصورت فردی، تیمی و یا برای یک کسب‌وکار می‌تواند انجام شود. می‌توانید با اپلیکیشن خود و عرضه بین‌المللی آن کاربرانی در سراسر دنیا جلب کنید و ایده‌ها و محصولات خود را ارائه دهید. در آینده  بیشتر کسب‌وکارها الکترونیکی شده و طراحی اپلیکیشن راهی نو برای ارتباط با مشتری خواهدبود. با طراحی‌ اپلیکیشن نیازهای جدیدی ایجاد و بوسیله اپلیکیشن دنبال می‌شود یا حتی اپلیکیشن را راهی برای درآمدزایی سازد.

برای شروع طراحی باید ببینید که هدفتان از طراحی اپلیکیشن چیست؟ چه گروهی از مخاطبان را شامل می‌شود؟ طراحی اپلیکیشنی که کاربرپسند و منطبق با نیاز مخاطب باشد عمر استفاده بیشتری خواهد داشت.

از طرفی طراحی اپلیکیشن می‌تواند از طریق پلتفرم‌های اپ‌ساز انجام شود یا با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی و کدنویسی اپلیکیشن انجام شود.

پس طراحی اپلیکیشن با دو فضای کاربری و مدیریتی تعریف می‌شود.

در فضای کاربری اپلیکیشن باید:

 • مخاطب و هدف طراحی اپلیکیشن را به روشنی مشخص کنید.
 • طرحی اولیه از تمام قسمت‌های تصویری و نوشتاری اپلیکیشن ایجاد کنید.
 • نحوه ارتباط تصویری و سبک چیدمان در اپلیکیشن را تعیین کنید.
 • نحوه ارتباط عملکردی گزینه‌ها و انتقال و بازشدن صفحات اپلیکیشن را مشخص کنید.
 • قابلیت‌ها و محدودیت‌های بک‌اند (back-end) را بشناسید و موارد قبلی را اصلاح کنید.
 • به نسخه سیستم‌های عاملی که در اختیار مشتریان اپلیکیشن است، توجه کنید.
 • تعادل بین زیبایی و کاربردی بودن فضای کاربری را رعایت کنید.

در فضای مدیریتی:

 • سرورها، API ها و داده‌های خود در اپلیکیشن را درنظر بگیرید.
 • زبان برنامه‌نویسی مناسب برای طراحی اپلیکیشن خود را انتخاب کنید؛

کارتان را خیلی سخت نکنید و در عین‌حال قابلیت‌های زبان‌های مختلف را هم دست‌کم نگیرید. می‌توانید از بین زبان‌های پرکاربرد طراحی اپلیکیشن مثل جاوا، پایتون، Buildfire، سی‌شارپ، سویفت، پی‌اچ‌پی و… استفاده کنید.

 • برنامه‌ریزی کرده و زمان‌بندی مناسبی برای کدنویسی و طراحی هر کدام از بخش‌های اپلیکیشن را تعیین کنید.

طراحی اپلیکیشن به مخاطب مسیر را نشان می‌دهد. تمام گزینه‌ها، کلمات، اشکال و محیط کاربری باید ساده و قابل‌درک باشد تا کاربر سردرگم یا خسته نباشد درواقع طراحی اپلیکیشن با احساسات کاربر ارتباط برقرار کند. از طرفی طراحی پیشرفته اپلیکیشن‌های موفق، یک برنامه‌نویس را به خوبی معرفی کند و نظر مدیران شرکت‌ها را جلب کند.

آموزش افتر افکت

افترافکت محیطی است که شما لایه‌های فیلم‌ها و تصاویر را در آن باهم تلفیق می‌کنید تا اثری زیباتر به وجود آورید که در آموزش افتر افکت به این تکنیک ها پرداخته‌شده است. با توجه به زمینه کاری ممکن است استفاده‌های مختلفی از آن شود مثلاً متخصص تولید انیمیشن سه‌بعدی یا جلوه‌های ویژه فیلم‌های سینمایی می تواند پس از آموزش افتر افکت ، با آن تصاویر سه‌بعدی رندر شده را روی‌هم انداخته تا جلوه‌ای زیبا ایجاد کند. یا یک تدوینگر برای ساخت تیتراژ یا عنوان فیلم از آن استفاده کند و یا انیمیشن‌ساز دوبعدی در محیط آن از صفرتا صد انیمیشن خود را بسازد. برای همین گستره وسیع کاربرد است که نمی‌توان تعریف دقیقی از کاری که افترافکت انجام می‌دهد و شما پس از آموزش افتر افکت قادرید انجام دهید را ارائه نمود. لازم به ذکر است که بااینکه افترافکت نرم‌افزاری فوق‌العاده قوی است ولی قدرت تدوین فیلم خوبی ندارد که به دلیل سیستم خاص لایه‌ای آن است و نرم‌افزار یعنی پریمیر برای کار تدوین بسیار مناسب‌تر و سریع‌تر است. همین‌طور برای کار با صدای فیلم نیز پرمیر قوی‌تر است.
در عین قدرتمندی افترافکت، یادگیری آن با آموزش افتر افکت ساده است و اگر فتوشاپ بلد باشید، این نرم‌افزار نیز تقریباً زمان یادگیری مشابه یا کمی بیشتر از فتوشاپ را دارد. پس نگرانی در مورد آموزش افتر افکت نداشته باشید. در آموزش افتر افکت میبینید که سیستم لایه‌ای در افترافکت شبیه فتوشاپ است و مثال آن مانند ورقه‌های کاغذ روی‌هم است که ورقه‌های رویی مانع از دیدن ورقه‌های زیرین می‌شوند. لایه‌های بالاتر در افترافکت هم به همین صورت هستند. چیزی که افترافکت را از نرم‌افزارهای تدوین متمایز می‌کند و قدرت زیادی به آن می‌بخشد، کتابخانه افکت‌های آن است که صدها افکت موجود دارد و از طریق افزونه‌ها می‌توان صدها افکت دیگر هم به آن اضافه کرد و صدها لایه داشت که هرکدام از این لایه‌ها می‌توانند صدها افکت اعمال‌شده داشته باشند و به‌وسیله این ترکیب قدرتمند می‌توانید هر آنچه را که در ذهن خود دارید را با مطالب موجود در آموزش افتر افکت اجرا کنید. به همین دلیل افراد زیادی آموزش افتر افکت را دنبال می‌کنند.

نباید از خاطر برد که گرچه این برنامه نرم‌افزار فوق‌العاده‌ای است اما برای تدوین فیلم‌هایی که گرفته‌اید مناسب نیست. آن‌هم عمدتاً به این خاطر که توانایی‌های پلی بک آن مانند توانایی‌های پلی بک اپلیکیشن های تدوین و ویرایش فیلم مثل پریمیر نیست. قاعدتا در آموزش افتر افکت خواهید دید که تنها جایی که در ویرایش و تدوین فیلم می‌توان از افتر افکت استفاده کرد، برای اعمال افکت‌ها پس از ویرایش کامل و نهایی فیلم می‌باشد. به‌هرحال نباید از یاد برد که نام این برنامه ادوبی افتر افکت است. افتر به معنای “پس از” است.

آموزش موشن گرافیک

موشن گرافیک از دو واژه موشن به معنای حرکت و گرافیک تشکیل‌شده است. تصاویری همچون وکتورها و تصاویری که عموماً با برنامه‌های گرافیکی مثل فتوشاپ و … ساخته می‌شوند. موشن گرافیک‌ها اصولاً به همراه صدا توسط برنامه‌های مالتی مدیا همچون ادوب افترافکت ساخته می‌شوند و معمولا در آموزش موشن گرافیک هم همین رویه برای آموزش با این نرم افزار مورد نظر است. موشن گرافیک به ویدئوهای کوتاه یا تیزرهای تبلیغاتی می‌گویند که با استفاده از نرم‌افزارهای های گرافیکی تولید می‌شوند و در آموزش موشن گرافیک نحوه ساخت این ویدیوهای کوتاه را یاد خواهید گرفت. در این آثار دو هنر فیلم‌سازی و گرافیک با یکدیگر تلفیق‌شده است. و از قابلیت‌های انتقال محتوا و پیام استفاده می‌شود. اگرچه گونه‌هایی از موشن گرافیک مثلاً سایه بازی در هنرهای قدیم وجود داشته است؛ اما این تکنیک عمدتاً مدیون پدید آمدن نرم‌افزارهای رایانه‌ای و گسترش عرصه مالتی مدیا است.

موشن ها می‌توانند به‌صورت آفلاین و آنلاین بر روی کامپیوتر و موبایل در وب‌ سایت‌ها و نرم‌افزارهایی که قابلیت نمایش ویدئو رادارند نمایش داده شوند. همین موضوع بازار کار گسترده موشن گرافیک را به وجود آورده است که افراد زیادی به دنبال آموزش موشن گرافیک هست. شاید به‌تازگی موشن گرافیک‌های تبلیغاتی باحالت‌های دوبعدی را در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام دیده باشید، که باشخصیت‌های کارتونی طراحی‌شده‌اند. معمولاً مخاطبین در فضای مجازی ترجیح می‌دهند فیلم‌های جذاب را انتخاب کنند. پس حتما ترجیح میدهید که با استفاده از آموزش موشن گرافیک ویدئوهایی را بسازید که در یک نگاه هر کاربر آنلاینی را ترغیب کند، روی موشن گرافیک شما کلیک کند. شما در دوره آموزش موشن گرافیک با این تکنیک ها آشنا خواهید شد. عموماً در آن‌ها از تصاویر واقعی استفاده نمی‌شود .برای طراحی گرافیک آن از نرم‌افزارهای طراحی گرافیک همچون فتوشاپ و ایلوستریتور بهره می‌گیرند.

شما پس از دوره آموزش موشن گرافیک باید به نکاتی دقت کنید که شامل وظایف محوله و مسئولیت های شما میباشد. مسئولیت‌های روزانه یک موشن گرافیست با توجه به نوع شغلی که به عهده می‌گیرد، متغیر است. از زمانی که قرارداد خود را دریافت می‌کند، مهم‌ترین وظیفه او در این مسیر با جستجو شروع می‌شود و این‌که به‌طور دقیق بدانند که قرار است چه پیامی را به مخاطبانشان انتقال دهند. اولین کار مهم داشتن سناریویی در این زمینه است که این سناریو باید با همراهی و همفکری یک گروه خلاق درزمینه تولید محتوا و ایده پردازی و شروع شود و هنرمند تصمیم بگیرد که از چه تکنیک هایی می‌خواهد استفاده کند و فرم‌های اصلی را برای انتقال پیام طراحی کند. این تکنیک‌ها شامل مواردی مانند انتخاب فریم‌های اصلی و روش‌های مختلف برای حرکت دادن موضوعات هستند.