آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه چهارم

آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه چهارم

در این مطلب آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه چهارم را خدمت تمامی کاربران عزیز و گرامی وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران تقدیم می نماییم. بدلیل استقبال زیاد قرار شد یک دوره کامل طراحی سایت به صورت گام به گام و از مقدماتی ارائه بدیم که تقریبا شامل تمام زبان های برنامه نویسی تحت وب از جمله PHP، Jquery، javascript، CSS، Html خواهد بود.که در ابتدا از Html شروع کردیم و در این مطلب جلسه چهارم فیلم آموزش کامل Html به زبان فارسی را به اشتراک گذاشته ایم. که بعد از اتمام این دوره کامل Html به سراغ CSS خواهیم رفت. کاربران عزیز توجه نمایند که در دوره آموزش کامل Html به زبان فارسی ابتدا با مقدمات آشنا خواهند شد و تا انتهای دوره بصورت کامل این زبان برنامه نویسی تحت وب رو آموزش خواهند دید. شاید جلسات اول که جهت آشنایی بیشتر هستند کمی براتون کسل کننده باشه،چون این طبیعت کاره ولی به مرور از این کار و  طراحی قدم به قدم یک وب سایت لذت خواهید برد. همچنین لیست مباحث ذکر شده در این جلسه در ادامه مطلب موجود می باشد.

جهت دانلود آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه چهارم و مشاهده لیست مباحث مطرح شده در این جلسه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه چهارم

 • مرور جلسه قبل
 • مثال های بیشتر در رابطه با مسیر دهی های نسبی و مطلق
 • آموزش تگ img و توضیح خصیصه src برای آن
 • آموزش تگ p
 • آموزش خصیصه title
 • آموزش خصیصه lang برای تگ html

خب اگر بخوام خیلی خلاصه بگم زبان HTML (اچ تی ام ال) اولین ، ساده ترین ، پرکاربردترین و مهم ترین زبان برای طراحی وب هست.همین صفحه ای که شما در حال حاضر مشغول مطالعه اون هستید هم با این زبان نوشته شده ، باور نمی کنید !!! خوب همین الان کلیک راست موس خودتون رو فشار بدید و گزینه ی view page source انتخاب کنید . به تمام این کدهایی که ظاهر شد زبان HTML می گویند .وحشت نکنید ، نیاز نیست شما تمام این کدها را بنویسید ، اگر شما از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید مثل (وردپرس،vcp،پرشین بلاگ،بلاگفا،بلاگ وب و …) نوشتن بخشی از این کد ها کافیست. HTML یکی از معدود زبان هایی هست که مرورگرها قابلیت خواندن و معنی کردن آن رو به صورت مستقیم دارند.و کاربرد بیشتر زبان های مانند php و … هم در واقع برای مدیریت بهتر بر روی HTML است ، در واقع از همین نکته هم می شود از اهمیت این زبان با خبر شد.در این بخش می خواهم دو واژه تخصصی رو به کار ببرم ، طراحی وب استاتیک و دینامیک در واقع اگر شما از نرم افزار مدیریت محتوا برای مدیریت وب سایت خودتون استفاده کنید وب سایت شما دینامیک است و اگر فقط با نوشتن کد وب سایت خودتون رو به روز رسانی کنید و سایت شما دارای هیچ سیستم مدیریت محتوایی نباشد خوب در آن صورت وب سایت و یا بلاگ شما استاتیک نام خواهد گرفت.

لیست کامل جلسات آموزش کامل Html مهندس رحمانی

 1. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه اول
 2. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه دوم
 3. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه سوم
 4. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه چهارم
 5. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه پنجم
 6. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه ششم
 7. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه هفتم
 8. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه هشتم
 9. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه نهم
 10. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه دهم
 11. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه یازدهم
 12. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه دوازدهم
 13. آموزش کامل Html به زبان فارسی – جلسه سیزدهم
 14. آموزش کامل Html به زبان فارسی جلسه چهاردهم