نرم افزار Corel Draw

 

با سلام. در این مطلب در ادامه نرم افزارهای برنامه نویسی اینبار دانلود نرم افزار کورل دراو Corel Draw Graphics Suite X6 v16 را به اشتراک گذاشته ایم. از نرم افزار کورل دراو معمولا در طراحی هایی استفاده میشود که یا بسیار بزرگ هستند (مثل بیلبورد و بنر) ، و یا خروجی آنها نیاز به تعیین دقیق خطوط برش و چاپ دارد (مثل شابلون، چاپ سیلک، و برش شبرنگ). فرمت های خروجی Corel Draw به دلیل اینکه برداری هستند، هیچ محدودیتی برای تغییر اندازه ندارند و میتوان آنها را بی نهایت بزرگ کرد بدون اینکه از کیفیت تصویر کاسته شود. شاید بتوان محصول Adobe Illustrator را اصلی ترین رقیب نرم افزارCorel Draw دانست. به دلیل اینکه آن نرم افزار هم بر پایه طراحی برداری ایجاد شده است. اما در این رقابت، قطعا کورل برنده خواهد بود. چرا که شرکت Corel تمام انرژی و توان خود را برای توسعه Corel Draw خرج میکند. اما شرکت Adobe ، به نرم افزار Illustrator به عنوان یک محصول کمکی در کنار فتوشاپ نگاه میکند. این نرم افزار در دو نسخه ۳۲ و ۶۴ بیت جهت دانلود قرار داده شده است.همچنین توضیحات بیشتر در مورد این نرم افزار در ادامه مطلب موجود می باشد.

جهت دانلود نرم افزار کورل دراو Corel Draw Graphics Suite X6 v16 به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

شرکت Corel نیز مثل شرکت Adobe از پیشگامان عرصه نرم افزارهای گرافیکی در جهان است. و همیشه رقابت تنگاتنگی بین معروف ترین نرم افزار این شرکت یعنی Corel Draw و معروف ترین نرم افزار Adobe یعنی Photoshop وجود داشته است.

البته نرم افزار Corel Draw در همان ابتدا مسیر خود را از فتوشاپ جداکرد. قدرت اصلی این نرم افزار در ایجاد و ویرایش فایل های گرافیکی برداری یا Vector است. البته کورل دراو برای ویرایش تصاویر نیز چیزی از فتوشاپ کم ندارد. اما اگر به دنبال نرم افزاری برای ساخت و ادیت تصاویر وکتور هستید، قطعا Corel Draw بهترین انتخاب است. مجموعه عظیم Corel Draw Graphics Suite X6 علاوه بر نرم افزار اصلی Corel Draw ، حاوی تعدادی برنامه های کمکی نیز میباشد تا تمام نیازهای گرافیکی کاربر را فراهم کند. از جمله برنامه های :

Corel PHOTO-PAINT X6
Corel CONNECT X6
Corel CAPTURE X6
Bitstream Font Navigator

فرمت اصلی خروجی فایل های کورل دراو ، CDR. است. ولی این برنامه تقریبا قادر به ویرایش تمام فرمت های برداری سایر نرم افزارها نیز میباشد. از جمله این فرمت ها عبارتند از:

wmf, al, eps, dxf, fmv, fh, met, ppt, shw, ai

همچنین کورل دراو قادر به ویرایش فرمت های رایج تصویری هم هست. از جمله فرمت های:

fpx, pcd, tga, img, pp4, mac, psd, cpt, jpg, gif, tif, bmp

 

دانلود نسخه ۳۲ بیتی Corel Draw با حجم ۵۰۳ مگابایت

دانلود نسخه ۶۴ بیتی Corel Draw با حجم ۴۹۵ مگابایت

 پسورد : www.sourcebaran.com

منبع : سورس باران دات کام