فیلم آموزش XML به زبان اصلی - جلسه اولReviewed by سامان الیاسی on Mar 1Rating:
فیلم آموزش XML به زبان اصلی - جلسه اول

فیلم آموزش XML به زبان اصلی – جلسه اول

با سلام. در این مطلب فیلم آموزش XML به زبان اصلی – جلسه اول را از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران جهت دانود قرار داده ایم. در این فیلم آموزش XML به زبان اصلی شما دوستان عزیز با ساختار فایل های XML و نحوه پردازش آنها آشنا خواهید شد. این دوره آموزشی محصول شرکت Educator می باشد و در این جلسه مباحث زیر را دارا می باشد :

مقدمه ای بر XML

XML به عنوان سند

رابطه بین HTML و XML

 

جهت دانلود فیلم آموزش XML به زبان اصلی – جلسه اول به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

XML چیست؟

XML  مخفف زبان نشانه‌گذاری قابل گسترش می‌باشد. این زبان یک زبان نشانه‌گذاری جدید است که توسط کنسرسیوم وب  در سال ۱۹۹۷ برای غلبه بر محدودیتهای زبان HTML بوجود آمده است. کنسرسیوم وب سازمانی است که مسئول نگهداری استاندارهای موجود در زمینه وب می‌باشد که از مهمترین این استاندارها می‌توان به HTML اشاره کرد.

 XML زیر مجموعه ساده شده‌ای از زبان SGML می‌باشد.  SGML یک زبان عمومی و پیچیده برای نشانه‌گذاری داده‌هاست که در دهه ۸۰ بوجود آمد و پدر زبانهای نشانه‌گذاری محسوب می‌شود. قابلیتهای زیاد این زبان آن را بیش از اندازه پیچیده کرده است بطوری که کنسرسیوم وب آن را بعنوان جانشین HTML  مناسب ندانسته و تصمیم گرفت زیر مجموعه ساده شده‌ای از آن را با نام XML جانشین HTML کند. XML را در واقع یک ابر زبان نامیده میشود چرا که کاربر بسته به نیازهایی که دارد می‌تواند با استفاده از آن زبان نشانه‌گذاری جدیدی برای نشانه‌گذاری داده‌هایش ایجاد کند.  XML همچنین قادر است ساختار داده‌های ذخیره شده را نیز بهمراه معنای آنها حفظ کند. این زبان دارای هیچ برچسب از پیش تعریف شده‌‌ای نیست و تمامی برچسب‌ها برحسب نیاز توسط کاربر تعریف می‌شوند. قابلیتهای XML و اجزاء همراه آن، این زبان را به زبان قابل حمل و استاندارد برای کاربردهای مختلف تبدیل کرده است. 

index فیلم آموزش پیشرفته هک اخلاقی به زبان اصلی دانلود با لینک مستقیم/ حجم ۱۰۱ مگابایت

pass فیلم آموزش پیشرفته هک اخلاقی به زبان اصلی پسورد : www.sourcebaran.com

site فیلم آموزش پیشرفته هک اخلاقی به زبان اصلی منبع : سورس باران دات کام