فیلم آموزش Ajax – جلسه دومReviewed by صابر بوستانی on Feb 13Rating: 5.0
فیلم آموزش Ajax – جلسه دوم

فیلم آموزش Ajax – جلسه دوم

سلام خدمت دوستان عزیز وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران.  توی این مطلب فیلم آموزش Ajax – جلسه دوم رو براتون جهت دانلود قرار داده ایم. در جلسه دوم آموزش Ajax مرور ASP MVC4 ، پیاده سازی دیتابیس و… رو خواهید شد. لطفا با ما همراه باشید…

فیلم آموزش Ajax – جلسه دوم

  • مروری بر ASP MVC4
  • پیاده سازی دیتابیس با ۱ جدول
  • آموزش Microsoft Ajax در ASP Webform و Asp MVC
  • آموزش استفاده از noty در Asp MVC

XMLHttpRequest(XHR چیست ؟
این شئ یک AppLICATION PROGRAMMING INTERFACE)API ), میباشد که میتواند با جاوااسکریپت ، وی بی اسکریپت، جی اسکریپت و انواع مرورگرها و زبانهای دیگر به منظور انتقال و اداره داده های XML به مرورگرها و یا ازمرورگرها به طریق HTTP مورد استفاده قرار گیرد، در بهتر از آن بگویم: برای ایجاد یک کانال ارتباطی مستقلی بین مرورگر کاربر و سرور مورد استفاده قرار میگیرد.
اطلاعاتی که از یک شیی XMLHTTPREOUEST برگردانده میشود میتواند از یک بانک اطلاعاتی منشا شده باشد. علاوه بر این XMLHTTPREUOUEST میتواند اطلاعات را از انواع منابع مختلف با قالب های متفاوت حتی از یک متن ساده نیز استخراج کند.
یکی از قسمتهای مهم تکنیک ای جکس در برنامه نویسی تحت وب میباشد و امروزه این تکنیک در  XMLHTTPROUES بسیاری از سایتها برای جواب د هی بهتر و پویایی کاملتر مورد استفاده قرار میگیرد. همانطور که قبلا گفته شد نمونه ای این سایتها  را میتوانید در سایتهای GMA L, GOOGLESUGGEST , MEEBO, MSN و EARTH VIRTUAL مشاهده فرمایید.

 

تاریخچه
مفهوم  XMLHTTPREours  در اصل توسط مایکروسافت در نرم افزار ۲۰۰۰ OUTLook WEB Accesss گسترش یافت. مایکروسافت این استفاده راXMLHTTP نام گذاری نمود و آن را به عنوان یک شی ACTIVEX استفاده نمود، البته این کار با استانداردهای ثبت شده کمی تفاوت داشت. این شی در INTERNET EXPLORER5 به بعد با استفاده از جاوا اسکریپت و وی بی اسکریپت و دیگر زبان های مورد پشتیبانی این مرورگر قابلی دسترسی بود. پروژه شرکت MozILLA که منجر به تولید مرورگر Moz LLA شد اولین تجربه استفاده از XMLHTTP در مرورگرهای غیر مایکروسافتی بود. این پیاده سازی بعدها توسط شرکت APPLE با تولید مرورگرSAFARI 1.2 ، KONQUEROR و OPERA 8.0 گسترش یافت.
کنسرسیوم جهانی وب در ۵ آوریل ۲۰۰۶ یک پیش نویس کاری مخصوص شی XMLHTTPREQUEST منتشر ساخت که هدف آن مستند سازی کمترین تداخلی بین تکنولوژی های کنونی است که به برنامه نویسان وب اجازه میدهد از این مزیتها و پیشرفتها بدون محدودیت استفاده کنند. این پیش نویس بر اساسی تکنولوژی های کنونی نوشته شده و همچنان بر روی آن کار میشود تا میزان سازگاری در همه زمینه ها بهبود یابد.