مشاهده فعالیت کاربران در وردپرس با دو افزونه Audit Trail و Simple HistoryReviewed by صابر بوستانی on Apr 8Rating: 3.0
مشاهده فعالیت کاربران در وردپرس با دو افزونه Audit Trail و Simple History

مشاهده فعالیت کاربران در وردپرس با دو افزونه Audit Trail و Simple History

با سلام و عرض ادب. توی این مطلب آموزش مشاهده فعالیت کاربران در وردپرس با دو افزونه Audit Trail و Simple History رو براتون جهت دانلود قرار داداه ایم. این دو افزونه از کاربردی ترین افزونه های موجود در این زمینه بوده که در این مطلب هر دو رو بهتون معرفی می کنیم. همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین اقدامات لازم برای سایت‌هایی که دارای چندین نویسنده هستند و فعالیت آنها کاربر محور می‌باشد، این است که به صورت مداوم فعالیت کاربران خود را زیر نظر داشته باشند. در ادامه این مطلب مشاهده کامل فعالیت کاربران در سایت وردپرسیتون رو با کمک دو افزونه Audit Trail و Simple History رو آموزش خواهیم داد.

مشاهده فعالیت کاربران در وردپرس با دو افزونه Audit Trail و Simple History

با زیر نظر گرفتن فعالیت کاربران در سایت می‌توان هنگام ایجاد هر مشکلی سریعا با بررسی سوابق فعالیت دانست که کدام یک از کاربران باعث ایجاد آن شده‌اند. یا اینکه می توان متوجه شد که کدام یک از کاربران فعالیت می کنند و چه فعالیت هایی را انجام می دهند.

بدیهی است که شما به کاربران اعتماد دارید که به آنها اجازه ی دسترسی به سایت خود را داده اید,با این حال افراد گاهی مرتکب اشتباه میشوند. اگر بدانید چه زمانی و چه اشتباهاتی میکنند میتوانید به سرعت اشتباهات را تصحیح کرده و به کاربران آموزش دهید که چگونه از بروز خطا اجتناب کنند. همچنین میتوانید کنترل بهتری روی سرمقاله سایت خود داشته باشید. میتوانید ببینید کدام مقاله در حال پیشرفت است و کدامیک در انتظار بررسی میباشد

مشاهده فعالیت کاربران در وردپرس با افزونه Audit Trail

یکی از دو افزونه‌ نام برده شده  که قصد معرفی آن را داریم با نام Audit Trail در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که امکان بررسی فعالیت کاربران را به مدیر سایت می دهد. و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۵٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را ازآن خود نماید.

تنظیمات افزونه Audit Trail

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق تصویر زیر منویی در بخش ابزارها با نام Audit Trail در پیشخوان وردپرسی شما اضافه خواهد شد.
برای شروع بررسی فعالیت کاربران مطابق تصویر به بخش options در آن مراجعه کنید تا تنظیمات آن را سفارشی سازی کنید.

Action To Monitor

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، گزینه‌های مد نظر برای مانیتور کردن و گزارش گرفتن فعالیت کاربران را در بخش Actions to monitor انتخاب کنید.

گزینه‌های موجود از این بخش شامل بررسی فعالیت کاربران همچون آپلود فایل، انجام تغییرات، افزودن نوشته و برگه، مدیریت نظرات، مدیریت دسته‌بندی، تغییرات در قالب و افزونه و.. می‌باشد که می‌توانید با فعال سازی هر یک از آنها گزارش مربوط به آن بخش را مشاهده کنید.

Other Options

در مرحله بعد به بخش Other Options رفته و در بخش Auto-expire تعداد روزهای مورد نظر برای نگهداری گزارش فعالیت کاربران را انتخاب کنید.
بدیهی است که در صورتی که گزارشاتی که بیش از این مقدار از زمان آنها بگذرد به صورت خودکار از لیست فعالیت کاربران منقضی و حذف خواهند شد.

Ignore Users

و در نهایت در بخش Ignore users نیز می‌توانید در صورتی که قصد دارید تا فعالیت کاربران خاصی را بررسی نکرده و آنها را مستثنی کنید، کافی است تا در این فیلد آی‌دی کاربر مورد نظر را وارد کنید، برای جدا کردن کاربران از هم نیز آنها را با کاما از هم جدا کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

حال برای مشاهده گزارشات فعالیت کاربران به زبانه Audit Trail رفته و لیستی از گزارشات ثبت شده را مشابه تصویر زیر مشاهده کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید لیستی از تغییرات صورت گرفته توسط کاربران ثبت شده است و می‌توانید آنها را بر اساس فعالیت کاربران، عملیات انجام گرفته، تاریخ و زمان فعالیت و آی‌پی کاربر مربوطه را مشاهده کنید.

یکی از قابلیت‌های این افزونه امکان خروجی گرفتن از فعالیت کاربران و دانلود گزارشات در قالب یک فایل CSV. می‌باشد، برای این منظور کافی است تا با کلیک بر روی آیکون Excel آنها را دانلود کنید و در جایی نگهداری نمایید.

 مانیتور فعالیت کاربران وردپرس با افزونه Simple History

در ابتدا افزونه رو نصب کنید و پس از فعال سازی به تنظیمات>Simple History برای پیکر بندی تنظیمات بروید.

در صفحه تنظیمات میتوانید تاریخچه ی چیزی را که میخواهید در داشبورد قرار دهید را انتخاب کنید. میتوانید اگر بخواهید هر دو گزینه را فعال کنید. شما همچنین می توانید خروجی RSS مخفی برای نظارت بر مانیتورینگ را استفاده کنید. این کار به شما اجازه پنهان کردن صفحه مانیتورینگ از کاربران دیگر مانند کسانی که با نقش کاربر ویرایشگر هستند را میدهد.

این افزونه تمام داده های با تاریخ بیشتر از ۶۰ روز را از پایگاه داده حذف میکند. اما میتوانید با کلیک روی لینک Clear it now تاریخ را از صفحه تنظیمات پاک کنید. به طور پیش فرض تاریخ با یک مجموعه از پیش تعریف شده از اقدامات می آید که شامل ورود,خروج و تغییر پروفایل,ویرایش پست و آپلود رسانه و … میباشد. همچنین دارای پشتیانی برای bbPress forums میباشد که به شما اجازه ی دیدن انجمن و موضوع فعالیت در وب سایت را میدهد.

تاریخچه به شما اجازه ی افزودن رویدادهای سفارشی را میدهد. اگر تجربه توسعه دارید و میخواهید رویداد سفارشی اضافه کنید پس شانس به شما رو کرده.