فیلم آموزش گوگل تگ منیجر google tag manager بصورت کاملReviewed by صابر بوستانی on Jan 5Rating: 5.0
فیلم آموزش گوگل تگ منیجر google tag manager

فیلم آموزش گوگل تگ منیجر google tag manager

باسلام. توی این مطلب فیلم آموزش گوگل تگ منیجر google tag manager بصورت کامل رو جهت دانلود قرار داده ایم. و اما گوگل تگ منیجر یا سیستم مدیریت برچسب های گوگل چیست و نحوه کار با آن چگونه است؟ لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

فیلم آموزش گوگل تگ منیجر google tag manager

گوگل نرم‌افزار جدید خود با نام “مدیریت تگ گوگل” را منتشر کرد. در ابتدا کلمه تگ در نام این نرم‌افزار ممکن است گیج کننده باشد. اما منظور گوگل بسیار روشن و دقیقا همان تگ‌های HTML است. قالب‌هایی از تگ‌های HTML که در ادامه به صورت روشن توضیح داده می‌شود.
به وسیله سیستم مدیریت تگ گوگل، می‌توان کدهای مورد نیاز برای اضافه کردن سرویس‌های مختلف مانند گوگل آنالیتیک، دابل کلیک، نرم‌افزارهای تبلغاتی و غیره که باید به سایت اضافه شوند، را مدیریت نمود.
ایده‌ی این نرم‌افزار ساده و درعین‌حال بسیار زیبا و کاربردی است. تا قبل از این برای اضافه کردن هر سرویس به سایت لازم بود کدهای مربوط به آن سرویس خاص به صورت جداگانه در متن نرم‌افزار وارد شود. به عنوان مثال اگر از سرویس‌های Google Analytic، سیستم تبلیغات DoubleClick و چند سرویس دیگر در یک سایت استفاده می‌شد، برای هریک از این سرویس‌ها قطعه کد HTML شامل کدهای JavaScript باید در جایی از HTML اصلی نرم‌افزار وارد می‌شد. به وسیله Google Tag Manager تنها قطعه کد مربوط به آن را در نرم‌افزار وارد می‌کنید، بعد از این مرحله کافی است وارد google.com/tagmanager شوید و تگهای دیگر را از پنل مدیریتی آن کنترل کنید.

فواید استفاده از سیستم مدیریت تگ گوگل

۱- دیگر نیاز به برنامه‌نویس برای تغییر کدهای برنامه نیست. مستقل بودن از برنامه نویس به وب‌مستر سایت کمک می‌کند اقدامات مورد نیاز را بدون داشتن دانش فنی و تنها با چند کلیک ساده انجام دهد.
۲- استفاده از قالب‌های گوگل برای اضافه کردن سرویس‌ها به صورت مدیریت شده به معنی کاهش خطای انسانی است.
۳- امکان تعریف قوانین برای انتشار یا عدم انتشار کد‌ها در صفحات مختلف