پیغام Image Mismatch در بخش Manual Actions وبمستر

پیغام Image Mismatch در بخش Manual Actions وبمستر

دلایل مختلفی برای جریمه یک سایت وجود دارد که در بخش Manual Actions به وبمستر اعلام میشه. توی این مقاله قصد داریم پیغام Image Mismatch در بخش Manual Actions وبمستر رو به دوستان عزیز توضیح بدیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید…

پیغام Image Mismatch در بخش Manual Actions وبمستر

پیامی در بخش Manual Actions با عنوان image mismatch توسط کاربران مشاهده شده که در این مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت. در واقع ممکن است شما هم با تصاویری در بخش جستجوی تصاویر گوگل مواجه شده باشید که با مراجعه به سایت اصلی تصویر مورد نظر وجود ندارد و یا عکس دیگری به جای آن نمایش داده میشود.

 

به نقل از گوگل در مورد Image Mismatch :

اگر شما این پیام را در وبمستر گوگل خود مشاهده کرده اید به این معنی است که برخی از تصاویر سایت شما با ظاهری متفاوت از آنچه در سایت خود قرار داده اید در نتایج گوگل مشاهده میشوند.

در نتیجه گوگل سایت شما را جریمه کرده و این جریمه بر نحوه نمایش تصاویر شما در بخش جستجوی تصاویر گوگل تاثیرگذار خواهد بود. اگر تنها تعدادی از تصاویر سایت شما این ناهماهنگی را داشته باشند پیام را در قسمت Partial matches مشاهده خواهید کرد و در صورتیکه تمام تصاویر سایت شما شامل جریمه image mismatch باشند پیام جریمه وبمستر در قسمت Site-wide matches نمایش داده خواهد شد.

اگر شما با پیام image mismatch در وبمستر خود مواجه شدید، گوگل به شما پیشنهاد میدهد که نحوه نمایش تصاویر سایت را در نتایج جستجوی گوگل بررسی کنید و مشکل تفاوت میان آنها را برطرف کنید. این اختلاف میان تصاویر معمولا به دلیل استفاده از تکنیک anti-hotlinking یا همان جلوگیری از نمایش تصاویر در سایت های دیگر ایجاد میشود. همچنین ممکن است این امر به دلیل نحوه کدنویسی سایت یا تنظیمات سرور شما مربوط باشد، پس از رفع این مورد باید تغییرات را از طریق فرم درخواست بازبینی برای گوگل ارسال کرده و کمی صبور باشید.

جریمه دستی نوع خاصی از جریمه های گوگل است که توسط روبات انجام نمیشود بلکه سایت شما توسط یکی از کارمندان بخش مبارزه با اسپم گوگل گزارش شده است. به همین دلیل برای رهایی از اینگونه جریمه ها شما باید حتما تغییرات ایجاد شده را به اطلاع گوگل برسانید. توجه کارمندان گوگل بیش ار هرچیز بر لینک های غیرطبیعی، محتوای تکراری و پنهان کردن کلمات کلیدی است، به همین دلیل بیشتر اخطارهای موجود در Manual Actions پیرامون این موضوعات می باشد.