آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی و یکمReviewed by صابر بوستانی on Aug 15Rating: 5.0سلام دوستان، توی این مطلب آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی و یکم رو براتون جهت دانلود قرار دادیم. لطفا با ما همراه باشید
آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی و یکم

آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی و یکم

سلام دوستان، توی این مطلب آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی و یکم رو براتون جهت دانلود قرار دادیم. لطفا با ما همراه باشید تا انتهای این مطلب و همچنین انتهای دوره آموزش برنامه نویسی جاوا اسکریپت که در جلسه ۳۷ به اتمام خواهد رسید. لیست مباحث ذکر شده در جلسه سی و یکم آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی در ادامه مطلب ذکر شده.

آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی و یکم

  • مرور جلسه قبل
  • آموزش private و public در جاوا اسکریپت
  • آموزش چگونگی ایجاد عضو private در جاوا اسکریپت
  • آموزش چگونگی ایجاد متد public در جاوا اسکریپت
  • آموزش چگونگی ایجاد constructor در جاوا اسکریپت

 یکی از مواقعی که این مبحث اهمیتش دو چندان می شود، زمانی است که تیمی از برنامه نویسان بخواهند به صورت گروهی روی پروژه ای یکسان کار کنند. فرض کنیم که قرار است به عنوان سرپرست گروهی از برنامه نویسانی باشیم که روی طراحی یک نرم افزار کار می کنند. وظیفه ای که مدیر پروژه بر عهده ی ما گذاشته این است که کنترل کنیم که هر برنامه نویسی بنا به وظیفه ای که دارد تا چه حدی به دیگر کلاس ها، متغیر ها و متد هایی که توسط دیگر برنامه نویسان نوشته می شوند، می تواند دسترسی داشته باشد.

اگر ما به عنوان سرپرست مابقی برنامه نویسان کار خود را به خوبی انجام دهیم، به نظر می رسد که مشکلی حادی در این رابطه بوجود نیاید. فرض کنیم ما آن طور که باید و شاید در مورد اکسس کنترل در زبان برنامه نویسی جاوا آگاهی نداریم. در این جا است که پروژه ما با مشکلات جدی مواجه خواهد شد چرا به طور مثال برنامه نویسی که نمی بایست به یک متغیر از جنس int دسترسی داشته باشد حال این امکان برایش فراهم شده و ایشان هم بدون هیچ سوء قصدی مقدار اولیه آن متغیر را تغییر داده اند و نتیجه ای که برنامه در حین کار می بایست داشته باشد به نتیجه ای غیر قابل باور تبدیل خواهد شد!

با دانلود آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی و یکم با مدیریت سطح دسترسی ها در جاوا اسکریپت بیشتر آشنا شوید.