آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی امReviewed by صابر بوستانی on Jul 28Rating: 5.0
آموزش جاوا اسکریپت

آموزش جاوا اسکریپت

 

سلام دوستان، توی این مطلب آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی جلسه سی ام رو براتون جهت دانلود قرار دادیم. لطفا با ما همراه باشید تا انتهای این مطلب و همچنین انتهای دوره آموزش برنامه نویسی جاوا اسکریپت که در جلسه ۳۷ به اتمام خواهد رسید.

آموزش جاوا اسکریپت جلسه سی ام

  • مرور جلسه قبل
  • شروع آموزش شی گرایی در جاوا اسکریپت
  • آموزش this و new در جاوا اسکریپت
  • آموزش Prototype در جاوا اسکریپت
  • توضیح معماری جاوا اسکریپت در هنگام تعریف یک تابع در جاوا اسکریپت

شی گرا بودن جاوا اسکریپت :

با اینکه جاوا اسکریپت اولین زبانی نیست که با شنیدن کلمه شی گرا به ذهن ما می رسد ولی به بهترین شکل از طراحی نرم افزار به شکل objective پشتیبانی می کند. مزیت جاوااسکریپت نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی این است که شما قادر هستید در صورت تمایل برای پروژه های کوچک تر و اسکریپت های کوچک آن را به صورت معمولی و بدون ساختار O.O.P به کار بگیرید. جاوا اسکریپت محبوب ما به دلیل ساختار اسکریپتی و عدم نیاز به کامپایل توسط برنامه نویس، سیستم مدیریت حافظه ندارد و جایی برای نگرانی در مورد لود شدن و یا نشدن محتوا نیست. تمامی این وظایف سنگین برعهده مرورگر بوده و به همین خاطر این زبان یکی از بهترین گزینه ها برای یادگیری مبانی برنامه نویسی است.

جاوا اسکریپت زبانی است با ساختار بسیار سریع و قدرتمند، اما این همه اش نیست! در صورت استفاده از کتاب خانه های از پیش نوشته شده برای آن، شما قادر به انجام عملیات بسیار پیچیده، بدون صرف وقت اضافه و به وجود آمدن خطاهای احتمالی در کد خود خواهید بود. شاید بتوان jQuery را به عنوان شاخص ترین آن ها معرفی کرد. تنها با اضافه کردن یک خط می توانید آن را در کد خود قرار دهید و بعد به جادوگری بپردازید.