دانلود OzCode v4.0.0.2637 - ابزار تشخیص باگ برای ویژوال استودیو

دانلود OzCode v4.0.0.2637 – ابزار دیباگ برای ویژوال استودیو

در این مطلب برای شما دوستان دانلود OzCode v4.0.0.2637 – ابزار دیباگ برای ویژوال استودیو رو قرار دادیم. OzCode ابزاری است که با تشخیص باگ ها و ایزوله کردن آن ها، مدت زمان لازم برای دیباگ کردن را به حداقل می رساند و بازده شما را افزایش می دهد و در عین حال رفع این مشکلات را آسان می کند. OzCode کار دیباگ C# را به یک تجربه ساده، کارآمد و لذت بخش تبدیل می کند.

OzCode v4.0.0.2637 – ابزار دیباگ برای ویژوال استودیو

OzCode یک برنامه توسعه دهنده برای نرم افزار visual studio می باشد که زمان اشکال زدایی (Debug) را با شناسایی و جداسازی اشکالات کاهش می دهد. این نرم افزار دیباگر c# را به یک تجربه ساده, کارآمد و حتی سرگرم کننده تبدیل می کند. این نرم افزار کاربردی با دیباگر ویژوال استودیو ادغام و باعث توسعه قابلیت های آن شده است. از جمله ویژگی های دیگر آن, به کاربران اجازه می دهد تا به جستجوی properties, مقایسه اشیاء, ارزیابی عبارات و ایجاد نقاط ردیابی بپردازند. همه ی اینها منجر به تشکیل یک دیباگر سریع و مولد شده است.

 

امکانات ابزار OzCode :

  • Breakpoints: اضافه کردن آسان Breakpoints با یک کلیک
  • Exceptions: تحقیق و جستجوی یک استثنا در اینترنت
  • Quick Attach: در برخی از پروژه ها نمی توانید با فشردن دکمه F5 شروع به دیباگ کنید. با پنجره QuickAttach می توانید برای هر برنامه شورتکات مشخص کرده و آن را اجرا کنید
  • Search: جستجوی سریع نام ها و value بدون توجه به اندازه و یا پیچیدگی object graph
  • Foresee: برخورد ساده با حلقه foreach در هنگام دیباگ
  • Compare: مقایسه اشیاء و مجموعه با یک کلیک ساده. نتایج بدست آمده در یک نمای کنار هم نمایش داده می شود
  • Reveal: اشیاء یا object ها می توانند خواص زیادی داشته باشند و در هنگام دیباگ همه آن ها مورد نیاز شما نباشند. با استفاده از Reveal می توانید بر روی object های مهم تمرکز کنید
  • Custom Expressions: گاهی اوقات اطلاعاتی در مورد خواص object ها موجود نیست, از این رو شما می توانید برای object ها عبارات سفارشی مختلفی بسازید

 

تفاوت OzCode با دیباگر ویژوال استودیو چیست؟

OzCode با دیباگر ویژوال استودیو یکپارچه سازی می شود و قابلیت های آن را افزایش می دهد. از جمله قابلیت های OzCode می توان به جستجوی پراپرتی ها، مقایسه آبجکت ها، ارزیابی عبارت ها و ایجاد نقاط ردیابی اشاره کرد. این قابلیت ها باعث می شوند عمل دیباگ بسیار سریع و پر بازده گردد.

 

OzCode از کدام نسخه های ویژوال استودیو برای دیباگ پشتیبانی می کند؟

OzCode از ویژوال استودیو نسخه های 2010، 2012، 2013 و 2015 (از جمله نسخه های کامیونیتی) پشتیبانی می کند. نسخه های اکسپرس تحت پشتیبانی OzCode نیستند.

 

ابزار OzCode چگونه با ریشارپر (Resharper) کار می کند؟

OzCode همان کاری را در دیباگ می کند که ریشارپر برای کدنویسی انجام می دهد و هر دوی آن ها می توانند با یکدیگر عمل کنند. مطالعات نشان داده اند که توسعه دهندگان در حدود 50 درصد از وقتشان را صرف دیباگ کردن می کنند. OzCode این زمان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و تضمین می کند که توسعه دهندگان بر روی توسعه متمرکز گردند.

 

پکیج آموزش برنامه نویسی سی شارپ ! پکیج پیشرفته آموزش برنامه نویسی سی شارپ| مختص ورود به بازار کار + آموزش ساخت بازی Quiz of King

قابلیت های کلیدی OzCode v4.0.0.2637

بررسی دقیق

دانلود OzCode v4.0.0.2637 – ابزار دیباگ برای ویژوال استودیو چه کمکی به شما می کند؟ دیباگ کردن عبارت های پیچیده هیچ گاه ساده نبوده است. چگونه می توانید ببینید که با فراخوانی یک متد چه چیزی برخواهد گشت؟ هر شرط بولی در یک عبارت if پیچیده طولانی چگونه ارزیابی می شود؟ بدون ساده سازی کد یا اضافه کردن متغیر به هر یک از نتایج، پاسخ به این سؤالات دشوار خواهد بود. با استفاده از قابلیت نمایش گرافیکی ساده OzCode می توانید به سرعت متوجه شوید که در کدها شما چه اتفاقی می افتد. هنگامی که یک عبارت را قدم به قدم مورد بررسی قرار می دهد، یک رنگ قرمز/سبز به شما اعلام می کند که کدام یک از عبارت ها false و کدام یک true را برگردانده اند که به ترتیب با علامت های قرمز و سبز مشخص می شوند.

برای این کار تنها کافی است بر روی دکمه Simplify کلیک کرده و عبارت به گونه ای در می آید که آپشن لازم برای بررسی دقیق و مشاهده نتایج هر یک از عبارت ها را در اختیار شما قرار می دهد.

بررسی تاریخچه

جالب ترین نکته در مورد Simplify این است که شما می توانید نمای تاریخی اجرای کد خود را مشاهده کنید. هر بار که از یک خط کد (با کلید F10) عبور می کنید، یک دکمه Simplify جدید نیز ظاهر می شود و به شما اجازه می دهد به تاریخچه نگاه کنید. با وجود این قابلیت OzCode دیگر نیازی نیست هنگامی که بیش از حد از هدف خود دور می شوید، عمل دیباگ را از نو شروع کنید.

ساده سازی ناوبری کد با استفاده از میانبرهای صفحه کلید

اگر به کار با صفحه کلید عادت دارید، برای مرور کدها تنها کافی از ترکیب Alt+Q برای نمایش خط جاری و ترکیب Alt به همراه جهت بالا برای نمایش خط جاری یا ترکیب Alt و جهت پایین برای ناوبری بین خطوط مختلف کد استفاده کنید. علاوه بر این می توانید هنگام دیباگ کلید Alt را نگاه داشته و یک رقم از بین 1 الی 9 را فشار دهید تا مستقیماً عبارت مورد نظر برای نمایش انتخاب شود.

Magic Glance

Magic Glance که با کلیک بر روی آیکون Toolbar (یا با فشردن کلید Shift + Alt + Q) تغییر حالت می دهد، با نمایش خلاصه ای از هر یک از کدهای بررسی شده، نمای بسیار خوبی از کد را در اختیار شما قرار می دهد.

پیش بینی آینده

OzCode v2.0 کد را به صورت پیشگویانه آنالیز می کند. در عبارت سوئیچ (switch) تصویر آخر، OzCode آینده را پیش بینی می کند. به راحتی می توانید مشاهده کنید که با فشردن کلید F10، پیکان به جایی اشاره دارد که ما قصد رفتن به آن را داریم و مسیرهای کد نامرتبط به صورت نیمه شفاف در می آیند.