چگونه گزارش سایت اسپم را به گوگل دهیم؟Reviewed by صابر بوستانی on Jul 1Rating: 3.0
چگونه گزارش سایت اسپم را به گوگل دهیم؟

چگونه گزارش سایت اسپم را به گوگل دهیم؟

بارها پیش اومده که وب سایتی کلی خدمات میده و برای یک مطلب ساده ساعت ها و حتی روزها وقت میذاره تا تهیه ش کنه، ولی افرادی تو ۱ دقیقه بدون در نظر گرفتن ساعت ها و روزها زحمت میان و این مطلبو کپی میگیرن. در این مقاله یاد میگیریم که چگونه گزارش سایت اسپم را به گوگل دهیم؟ تا وب سایت کپی کننده جریمه شود. لطفا با ما همراه باشید…

گزارش سایت اسپم به گوگل

با حضور الگوریتم گوگل پاندا در دنیای اینترنت و جریمه هایی که برای سایت اسپم و با محتوای تکراری در نظر میگیرد، یکتا و متفاوت بودن محتوای صفحات سایت اهمیت بالایی یافته است. متاسفانه شاهدیم که سایتهای زیادی با کپی کردن تمام مطالب یک صفحه و بدون ذکر منبع با لینک به سایت اصلی، محتوای خود را بروزرسانی کرده و با این کار حاصل زحمات دیگران را به رایگان استفاده میکنند. الگوریتم پاندا به منظور مبارزه با سایت اسپم ایجاد شد ولی ضعف هایی نیز دارد، به طور مثال امکان تشخیص منبع اصلی مطلب در بسیاری از موارد وجود نداشته و ممکن است به اشتباه سایت اصلی را جریمه کند.
معمولا این اتفاق زمانی رخ میدهد که سایتهای بزرگتر و پربازدید مطالب را از سایتهای کوچکتر کپی میکنند و صفحاتشان به سرعت در گوگل ایندکس میشود، با توجه به تاریخ ایندکس صفحه و قرار ندادن تاریخ انتشار در مطلب، پاندا دچار اشتباه شده و سایت اصلی را جریمه میکند.
خوشبختانه شما میتوانید با استفاده از ابزار Digital Millennium Copyright Act یا همان DMCA  سایت های اسپم را به گوگل معرفی کرده و با ارائه شواهد و مدارک تقاضا کنید تا صفحات کپی شده از سایت شما از نتایج گوگل حذف گردند.

گزارش کپی مطالب توسط سایت اسپم به گوگل

شما میتوانید از طریق فرم DMCA یک درخواست به گوگل بفرستید و صفحه یا سایت اسپم که محتوای شما را کپی کرده را به آنها معرفی کنید. اینکار به این معنی نخواهد بود که گوگل حتما تمام سایت و یا آن صفحه خاص را از صفحه نتایج جستجوی خود حذف کند و یا ایندکس آن را پاک کند، بلکه درخواست شما بدقت بررسی شده و در صورت اثبات تخلف سایت اسپم مورد نظر شما، گوگل برخورد مناسبی با آن خواهد داشت.
برای شما مهمترین موضوع حذف محتوای کپی شده از سایتتان است که خوشبختانه استفاده از این ابزار معمولا شما را به هدفتان میرساند. تنها باید تمام بخش ها را بدقت تکمیل کنید و نزدیک به یک هفته صبر کنید. برای ارسال یک درخواست DMCA مراحل زیر را طی کنید:
به صفحه Google Copyright Removal بروید (باید به اکانت گوگل خود وارد شده باشید زیرا بصورت ناشناس نمیتوانید فرم را کامل کنید)، اطلاعات خواسته شده را به دقت تکمیل کنید که عبارت است از: چکیده ای از محتوای کپی شده، صفحه اصلی در سایت شما که مطلب برای اولین بار در آنجا منتشر شده و صفحه ای که در حال حاضر محتوای شما را کپی کرده است یا همان سایت اسپم.
و در پایان از شما خواسته میشود که در مورد صحت ادعای خود و مالکیت حق معنوی و کپی رایت مطلب قسم بخورید.

گزارش کپی مطالب توسط سایت اسپم

مرحله بعدی فقط صبر کردن است، شما یک پیام از پیش تعیین شده دریافت خواهید کرد که تکمیل فرم را شما را تایید میکند، ولی هیچ پیامی در رابطه با تاثیر درخواست شما و اقدام گوگل براساس آن نخواهید داشت. حتی اگر درخواست جریمه شما معتبر بوده و سایت اسپم مورد نظرتان از نتایج گوگل حذف شود. پس نتایج گوگل و صفحات ایندکس شده را هر روز بررسی کنید تا اینکه میبینید ناگهان سایت اسپم از نتایج خارج میشود.

چه زمانی گزارش تخلف سایت اسپم را به گوگل بدهیم؟

هر زمان که سایتی مطالب شما را کپی کرده و با همان مطلب رتبه مناسبی در نتایج گوگل کسب کرد و حتی اگر در صفحات دوم و سوم نتایج بود شما باید یک فرم گزارش تخلف پر کنید، ولی اگر تنها یک یا دو پاراگراف از متن کپی شده باشد و بعنوان نقل قول در صفحه موجود باشد حق شما ضایع نشده و دلیلی برای گزارش به گوگل نخواهید داشت. تنها زمانی به شکایت شما رسیدگی میشود که تمام محتوا یا بخش بسیار زیادی از آن کپی شده باشد و این امر شاهدی بر وجود سایت اسپم است.
بهتر است که تنها در شرایط درست به گوگل گزارش دهید، زیرا اگر چند گزارش صحیح و تایید شده داشته باشید با اعتماد و سرعت بیشتری به گزارشات شما رسیدگی خواهد شد.

اگر شما هم سایتهایی را میشناسید که مطالب صفحه شما یا دیگران را کپی میکنند و با این کار بازدید روزانه خوبی هم دارند، بهتر است هرچه سریعتر از این فرم گزارش تخلف به گوگل استفاده کرده و سایت اسپم را معرفی کنید. داشتن اکانت گوگل وبمستر و معرفی صفحات بلافاصله پس از انتشار آنها به گوگل میتواند در تایید مالکیت معنوی به شما کمک کند.