سئو و بهینه سازی وب سایت با کمک ابزاری رایگانReviewed by صابر بوستانی on Mar 15Rating: 3.5
سئو و بهینه سازی وب سایت با کمک ابزاری رایگان

سئو و بهینه سازی وب سایت با کمک ابزاری رایگان

سئو و بهینه سازی وب سایت یک امر مهم و ضروری برای تمام وب سایت ها می باشد. به همین خاطر توی این مطلب مقاله آموزشی سئو و بهینه سازی وب سایت با کمک ابزاری رایگان رو براتون به اشتراک گذاشته ایم. این ابزار رایگان، وب سایت تحلیلگری برای بررسی سئو سایت شما هست که وب سایت شما رو بطور کامل بررسی می کنم و تمام مشکلات راجب به سئو رو بهتون گزارش میده. در ادامه به معرفی و نحوه کار با این ابزار خواهیم پرداخت.

سئو و بهینه سازی وب سایت با کمک ابزاری رایگان

وب سایت Woorank یک ابزار رایگان رو در اختیارتون قرار میده که با استفاده از اون میتونید هر هفته یک گزارش کامل رو در مدت زمان کوتاهی از سایت خودتون داشته باشید. همچنین این سایت یک اکانت آزمایشی رایگان با امکانات کامل را به مدت یک ۱۴ روز به شما عرضه می کنه که امکان بررسی تعداد نامحدود سایت را در این ۱۴ روز به شما می دهد و در صورتی که علاقه مند به استفاده بیشتر از این سایت باشید با پرداخت ماهانه ۴۹ دلار به تمامی امکانات آن دسترسی خواهید داشت. در زیر به بررسی گزارش و خدمات ارائه شده این سایت از وضعیت بهینه سازی وب سایت شما می پردازیم.

بررسی بخش های وب سایت Woorank

هر گزارش به ۱۲ بخش مهم و اصلی تقسیم میشه :

۵ اولویت اصلی در سئو : این ۵ بخش مهمترین فاکتورها در سئو و بهینه سازی هر وب سایتی به شمار می آید.

بازدید کنندگان : در این بخش آماری از میزان بازدید کاربران از صفحه شما و اطلاعاتی در مورد آنها ارائه می شود.

عملکرد در شبکه های اجتماعی : این بخش میزان محبوبیت شما در شبکه های اجتماعی پرکاربر مانند توییتر و لینکدین و … رو بررسی کرده و گزارشی از عملکردهای شما می دهد.

موبایل : نحوه نمایش سایت شما در گوشی های تلفن همراه و تبلت ها را به شما نمایش داده و تبعیت کد نویسی سایت شما از اصول بهینه سازی این دستگاه ها را بررسی می کند.(منظور همون قالب ریسپانسیو یا واکنش گرا هست)

اصول اولیه بهینه سازی : این بخش اصول اولیه در بهینه سازی را برای شما بررسی می کند (مانند وجود نقشه سایت، جلوگیری از چند آدرس بودن سایت و …)

بهینه سازی مطالب :  مهمترین فاکتورهای سئو برای هر سایت مانند عنوان صفحه و توضیحات صفحه که بسیار مورد توجه موتورهای جستجو هستند در این بخش بررسی می شوند.

بهینه سازی کلمات کلیدی : این بخش تعدادی از مهمترین کلمات کلیدی سایت شما که توسط موتورهای جستجو مانند گوگل شناخته می شوند و نمایش در آیند را به شما نشان می دهد.

اعتبار سایت : با استفاده از رنک سایت شما، میزان ایندکس گوگل از سایت شما و تاریخ ثبت دامنه اعتبار سایت شما را می سنجد.

 بک لینک :  این بخش تعدا سایت هایی که در آنها لینکی به سایت شما موجود است را محاسبه کرده و به شما نشان می دهد.

کاربردی بودن سایت : فاکتورهای کاربری سایت شما مانند سرعت بارگذاری وب سایت شما، حجم صفحات و لینک های خراب موجود در سایت شما در این بخش ارزیابی می شوند.

امنیت : مسائل امنیتی وب سایت شما در این بخش سنجیده می شود.

فن آوری : این بخش به بررسی اصول کدنویسی و استانداردهای مربوط به آن در سایت شما می پردازد.

و در انتها نیز یک نمره کلی از ۱۰۰، به همراه گزارشی کامل و براساس رعایت اصول بهینه سازی و سئو در سایت شما تحویلتان داده و شما را در رفع مشکلات آن و بهبود وضعیت فعلی راهنمایی می نماید.

نکته : پی دی اف این آموزش در ادامه جهت دانلود قرار شده.