آموزش کامل ساخت آدرس یاب با سی شارپ به همرا سورسReviewed by صابر بوستانی on Sep 25Rating:

ساخت آدرس یاب

با سلام. در این مطلب قصد داریم آموزش کامل ساخت آدرس یاب با سی شارپ به همرا سورس آن را جهت دانلود قرار دهیم.این آدرس یاب علاوه بر آدرس سایت ، بنر سایت را هم از اینترنت دریافت می کند و صاحب سایت می تواند آخرین آدرس و بنر خود را به مشتریان ارایه کند. امیدواریم این مطلب مورد پسند کاربران قرار گرفته باشد.

جهت دانلود آموزش کامل ساخت آدرس یاب با سی شارپ به همرا سورس به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

طراحی یک آدرس یاب برخلاف تصور ، کار زیاد پیچیده ای نیست. طراحی فرم که کاملا سلیقه ای بوده و به عهده خودتان میباشد. در این آموزش ما به بحث کدنویسی میپردازیم .البته در پروژه که ضمیمه شده است، برنامه از گرافیک خوبی برخوردار است که میتوانید برای طراحی نرم افزار خودتان از آن الگو بگیرید.

 

در اولین قدم یک فایل تکست ایجاد کنید و آدرس سایت خودتان را در آن بنویسید و در محلی با لینک مستقیم آپلود کنید . دقت کنید هرگاه نیاز باشد آدرس جدید را به مشتریان ارایه بدهید ، کافیست یک فایل تکست جدید که متن آن آدرس جدید میباشد را در محل قبلی و باهمان نام قبلی آپلود کنید تا با فایل قبلی جایگزین شود. برای آپلود میتوانید از سایت های رایگانی مثل پرشین گیگ یا … استفاده کنید. بنر خود را هم به همین ترتیب آپلود کنید.

 

حالا میخواهیم از طریق نرم افزار به سرور متصل شده و محتوای آن فایل تکست و آن بنر را بخوانیم و در برنامه ، به کاربر نشان بدهیم.

ابتدا در قسمت کدنویسی در بخش Using های بالای صفحه ، کد زیر را اضافه کنید.

فرض میکنیم نام لیبلی که قرار است آدرس سایت را در آن نشان بدهیم ، LblAdress میباشد. برای خواندن محتویات آن فایل تکست ، که همان آدرس جدید سایت است ، از Web Client به این شکل استفاده میکنیم.

در خط بالا ابتدا یک شی Web Client به نام WebC تعریف کردیم. حالا از این شی ساخته شده استفاده میکنیم.

 

در خط بالا ابتدا یک متغیر استرینگ تعریف کردیم که محتویات فایل تکست را در آن بریزیم. سپس با استفاده از متد Download String از شی WebC عملیات خواندن فایل تکست از آدرس داده شده را انجام دادیم در داخل پرانتز هم همانطور که مشخص است لینک فایل تکست را قرار میدهیم. حالا پس از اینکه محتویات فایل تکست را خواندیم و در متغیر قرار دادیم ، آن را در لیبل مورد نظرمان میریزیم.

پس کل کدهای این قسمت به این شکل شد :

خب این کد به درستی کار میکند اما در نظر داشته باشید اگر سیستم به اینترنت متصل نباشد ، برنامه ارور خواهد داد. برای جلوگیری از این ارور ، از دستور Try & catch به شکل زیر استفاده میکنیم:

 

 

حالا در صورت بروز ارور ، کدهای قسمت Catch اجرا میشود و پیغام مناسب نشان داده میشود. حالا یک پیکچر باکس روی فرم قرار میدهیم تا بنر را در آن نمایش دهیم. نام آن را Picturebox1 در نظر گرفتیم.

 کدنمایش بنر در پیکچرباکس به این صورت است:

با این کد تصویری که آپلود کرده اید در پیکچرباکس نمایش داده میشود. مشخص است که در داخل پرانتز لینک تصویر مورد نظرتان را قرار میدهید. البته طبق توضیحی که در بالا داده شد ، برای جلوگیری از ارورهای احتمالی ناشی از متصل نبودن به اینترنت، صحیح نبودن لینک و … کد را درون دستور Try & catch قرار میدهیم.

به این شکل

با این روش شما توانستید یک آدرس یاب بسازید که علاوه بر آدرس سایت ، بنر آن را هم نمایش دهد.

همچنین در انتها سورس خود پروژه و توضیحات را در قالب یک فایل وورد جهت دانلود قرار داده ایم و میتونید دانلود کنید.

برای تازه شدن دیر نیست.

موفق و پیروز باشید.