تحلیل میزان شدت رقابت در کلمات کلیدی با وب سایت moz.comReviewed by صابر بوستانی on Feb 3Rating: 3.0
تحلیل میزان شدت رقابت در کلمات کلیدی با وب سایت moz.com

تحلیل میزان شدت رقابت در کلمات کلیدی با وب سایت moz.com

در این مطلب در خدمت دوستان عزیز هستیم با مقاله آموزشی تحلیل میزان شدت رقابت در کلمات کلیدی با وب سایت moz.com از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران. در کلمات کلیدی که تعداد جستجو و همینطور بازدید بسیار بالایی دارند احتمال اینکه رقیب های شما هم جهت بهینه سازی صفحاتشان در این کلمه کلیدی اقدام کرده باشند بسیار بالاست. مسئله رقابت در کلمات کلیدی میتواند موجب قرار گرفتن رتبه های پایین تر وبسایت شما در کلمه کلیدی مورد نظر شود و باعث شود تا ورودی خیلی کمی یا اصلا ورودی و بازدیدکننده ای نداشته باشید. در ادامه با موضوع تحلیل میزان شدت رقابت در کلمات کلیدی با وب سایت moz.com با ما همراه باشید…

تحلیل میزان شدت رقابت در کلمات کلیدی با وب سایت moz.com

همانطور که میداند سئو وردپرس مانند یک مسابقه است و ممکن است رقیبان ضعیف و قوی زیادی داشته باشید. برای اینکه در کلمات کلیدی که جستجو زیادی دارند در رتبه های بالاتر قرار بگیرید باید میزان قدرت وبسایتتان و همینطور میزان تلاش رقیبانتان در ان کلمه کلیدی را بسنجید. برای این کار میتوانید از ابزاری که ما برای شما معرفی میکنیم استفاده کنید.

 

بررسی میزان قدرت رقیبان در کلمه کلیدی با moz.com

سایت moz.com یک سایت معتبر در اموزش سئو است . علاوه بر اموزش سئو ابزار های زیادی برای بهینه سازی سئو و همینطور ابزار هایی برای بررسی رقابت در کلمات کلیدی دارد. سایت moz.com یکسری فاکتور هایی را ایجاد کرده است که بر اساس ان به صفحات و وبسایت ها بر اساس فاکتور های خودش امتیاز میدهد.شما میتوانید بر اساس فاکتور های این سایت میزان قدرت وبسایت خود و همینطور میزان قدرت رقبا خودرا بسنجید.

برای بررسی امتیاز وبسایت ها ابتدا به وبسایت moz.com مراجعه کنید. در بالای صفحه روی free tools کلیک کنید.

حتما بخوانید!!! سئو و بهینه سازی وب سایت با کمک ابزاری رایگان

در صفحه جدید باز شده  ابزار هایی را میبنیم که  برخی پولی و برخی رایگان هستند. در این بخش ما با ابزار open site explore میپردازیم .در بخش for seo روی open site explore کلیک کنید.

بعد از انتخاب ابزار open site explorer صفحه جدیدی باز میشود که میتوانید ادرس سایت را درج کنید و امتیاز های که این ابزار بر اساس فاکتور های خودش به شما نمایش میدهد را مشاهده کنید.

در این صفحه دو بخش Domain Authoruty  و Page Authority  را  مشاهده میکنیم که اعدادی بین صفر تا صد هستند. هرچقدر این نمرات بالاتر باشند وبسایت از قدرت بالایی برخوردار است. Page Authority  میزان قدرت هر صفحه را نشان میدهد. یعنی اگر ادرس هر صفحه ای را وارد کنید میزان قدرت ان صفحه را مشاهده کنید. بیشترین درصد فاکتور  Page Authority را لینک ها تشکیل میدهند. یعنی هر چقدر بیشتر به صفحات ما بک لینک داده باشند نمره بیشتری را در این ابزار مشاهده خواهیم کرد.

این ابزار به جز فاکتور  Page Authority که به صفحات امتیاز میدهد یک فاکتور دیگری به اسم Domain Authoruty دارد که یک نمره کلی به هر وبسایت میدهد. این هم مانند فاکتور Page Authority لینک ها بیشترین درصد این فاکتور را تشکیل  میدهند.

برای بررسی میزان قدرت هر صفحه از رقیبانتان را مقایسه کنید. این وبسایت یک اکستنشن برای کروم و برای بقیه مرورگر ها دارد که با نصب ان میتوانید در هر جستجو میزان قدرت نتایج جستجو را مشاهده کنید. اگر وبسایت شما تازه تاسیس میباشد و در این ابزار امتیازات کمی مشاهده میکنید اصلا جای نگرانی ندارد و با تولید محتوای درست و افزایش بازدیدکننده به مرور این امتیازات بیشتر خواهد شد.

 

بررسی میزان قدرت صفحات در نتایج جستجو با اکستنشن moznbar

همانطور که گفتیم با استفاده از این ابزار میتوانید میزان قدرت صفحات در نتایج جستجو را مشاهده کنید. دانلود این اکستنشن دوباره به بخش free tools برگردید و روی moz bar کلیک کنید.

در صفحه جدید باز شده روی download moz bar کلیک کنید.

بعد به صفحه اصلی اکستنشن در مرورگر کروم وارد میشوید.روی add to cherom کلیک کنید تا این اکستنشن نصب شود

در اخر بعد نصب این اکستنشن یک بخش جدیدی در مرورگر شما اضافه میشود که با کلیک رو ایکون ان میتوانید فعال یا غیر فعال کنید. برای بررسی قدرت صفحات در نتایج جستجو باید در سایت Moz.com ثبت نام کنید و در اکستنشن moz bar لاگین کنید. بعد از انجام این مراحل بعد از هر جستجو میزان قدرت صفحات توسط این اکستنشن نمایش داده میشود.

 

برای تازه شده دیر نیست

موفق و پیروز باشید