کتاب تحلیل داده ها و علم داده با برنامه نویسی پایتون

کتاب تحلیل داده ها و علم داده با برنامه نویسی پایتون

با دانلود رایگان کتاب تحلیل داده ها و علم داده با برنامه نویسی پایتون از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران در خدمت شما هستیم. کتاب تجزیه و تحلیل داده‌ها با پایتون نوشته‌ فابیو نلی که توسط جناب آقای منصور تقی زاده ترجمه شده است، با بیانی ساده و گیرا علم داده و روش‌های آن را به شما آموزش می‌دهد و شما با کتابخانه‌ها و ماژول‌های علم داده پایتون مانند نامپای به خوبی آشنا می‌شوید. مطالعه این کتاب به شدت به هر علاقه‌مند حوزه علم داده پیشنهاد می‌شود.

فابیو نلی یک متخصص علم IT در پارک علمی IRBM ، یک مرکز تحقیقاتی خصوصی در پوتزیا، رم )ایتالیا( است. او سالها مشاور کامپیوتر در IBM ، EDS ، مرک شارپ و دوهمه، همراه با چندین بانک و شرکت بیمه بوده است. او مدرک شیمی آلی دارد و نیز دارای سالها تجربه در سیستمهای فنآوری اطلاعات و اتوماسیون کاربردی در علوم زندگی )متخصص فنآوری در بکمن کولتر ایتالیا و اسپانیا( است. او در حال حاضر در حال توسعه برنامههای جاوا است که پایگاههای اطلاعاتی اوراکل را با ابزار علمی، تولید دادهها و برنامههای کاربردی وب سرور و تحلیل نتایج به صورت بلادرنگ به محققان متصل میکند. علاوه بر این، او هماهنگکننده جامعه مکنیسو است.

پایتون چیست

پایتون (Python) یک زبان برنامه نویسی تفسیری ، داینامیک و شی گرا است که می توان از آن در نرم افزار ها و تکنولوژی های متنوع بهره برد. Guido van Rossum هلندی در سال ۱۹۹۱، وقتی که تنها ۳۵ سال داشت، زبان برنامه نویسی پایتون را طراحی کرد که امروزه به عنوان یکی از برترین زبان های برنامه نویسی جهان شناخته می شود و دارای محبوبیت زیادی هست. دلیل اصلی محبوبیت زبان پایتون، سادگی این زبان برنامه نویسی می باشد و همین ویژگی باعث شده تا به عنوان بهترین گزینه برای آموزش برنامه نویسی به افرادی که قصد شروع برنامه نویسی دارند باشد.
امروزه در سرتاسر جهان، زبان پایتون به عنوان مناسب ترین گزینه برای آموزش برنامه نویسی، خصوصا آموزش برنامه نویسی به کودکان و آموزش برنامه نویسی برای صفر کیلومترها پیشنهاد داده می شود. اما این سادگی هرگز باعث نشده که چیزی از قدرت این زبان محبوب کاسته بشه. پایتون در کنار سادگی از قدرت بالایی برخوردار هست. این زبان در کاربردهای مختلفی استفاده شده،کاربردهایی نظیر طراحی اپلیکیشن، برنامه نویسی تحت وب، بازی سازی، انیمیشن سازی، نرم افزارهای مهندسی و آماری، برنامه‌های سازمان‌های فضایی و …

کتاب تحلیل داده ها و علم داده با برنامه نویسی پایتون

  • مقدمه
  • فصل 1 : مقدمه ای بر تحلیل داده در برنامه نویسی پایتون
  • فصل 2 : مقدمه ای بر دنیای پایتون
  • فصل 3 : کتابخانه NumPy در پایتون
  • فصل 4 : کتابخانه pandas در پایتون

در مقدمه کتاب کتاب تحلیل داده ها و علم داده با برنامه نویسی پایتون با این بخش شما شروع به برداشتن اولین قدم در دنیای تجزیه و تحلیل دادهها میکنید و تمام مفاهیم و فرایندهایی که این رشته را تشکیل میدهند را به طور مفصل میبینید. مفاهیم مورد بحث در این فصل، زمینه مفیدی برای فصلهای بعدی خواهند بود، که در آن این مفاهیم و روشها به شکل کد پایتون (Python)، از طریق استفاده از چندین کتابخانه که در بسیاری از بخشها مورد بحث قرار خواهند گرفت، به کار گرفته خواهند شد.

 

مطالب پیشنهادی برنامه نویسی پایتون

معرفی زبان برنامه نویسی پایتون با ذکر منابع آموزشی فارسی

چه افرادی برنامه نویسی پایتون را یاد نگیرند؟

برنامه نویسی پایتون برای انجام چه کارهایی خوب و چه کارهایی بد است؟

معرفی کامل اعضا خانواده پایتون

معرفی اپلیکیشن های Codelyf-QPython-Sololearn جهت یادگیری و انجام کدنویسی پایتون در اندروید

ابزارهای مفید پایتون جهت استخراج اطلاعات از وب

گنجینه های پنهان و طلایی برنامه نویسی پایتون

کتاب حل 650 مثال و تمرین برنامه نویسی پایتون

کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون با زبانی ساده

کتاب آموزش برنامه نویسی گام به گام پایتون

کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون

پکیج آموزش برنامه‌ نویسی پایتون در 24 ساعت