جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه بیست و ششمReviewed by صابر بوستانی on May 11Rating: 3.5
جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه بیست و ششم

جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه بیست و ششم

جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه بیست و ششم رو از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران جهت دانلود قرار داده ایم. در جلسه بیست و ششم دوره آموزش جاوا با کلاس های مهم پیاده سازی شده در برنامه نویسی جاوا آشنا خواهید شد. این دوره آموزش برنامه نویسی جاوا کلا شامل ۲۷ جلسه می باشد که تا به اینجای کار ۲۶ جلسه این دوره منتشر شده است، جهت پیدا کردن جلسات قبلی این دوره میتونید از بخش جستجو سایت، از بخش مطالب مرتبط و یا ازمهمترین و مطمئن ترین بخش یعنی سایدبار سمت راست وب سایت و بخش دسته بندی مطالب از قسمت فیلم آموزشی گزینه جاوا رو انتخاب نمایید و تمام جلسات این دوره رو به رایگان دانلود نمایید. سرفصل های این جلسه در ادامه مطلب ذکر شده و میتونید قبل از دانلود مشاهده نمایید…

آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه بیست و ششم

کلاس های مهم پیاده سازی شده در جاوا در برنامه نویسی جاوا

  • بررسی کلاس Date به منظور دریافت و دستکاری تاریخ و ساعت در جاوا
  • دریافت و نمایش تاریخ براساس یک قالب مشخص با استفاده از کلاس انتزاعی DateFormat
  • دریافت و نمایش تاریخ براساس یک قالب مشخص با استفاده از کلاس SimpleDateFormat
  • تبدیل شی Date به رشته(Format) و بازگردانی از رشته به شی Date(Parse)
  • بررسی کلاس Math و متدهای موجود آن در جاوا
  • بررسی کلاس Random و تولید اعداد تصادفی از انواع متفاوت
  • برنامه ای برای تولید اعداد تصادفی غیر تکراری
  • ایجاد اعداد تکراری یکسان در طول اجرای برنامه

کلاس های مهمی برای انجام اعمال مختلفی در جاوا ایجاد و پیاده سازی شده است. از جمله این کلاس ها می توان به کلاس Date اشاره کرد که برای دریافت و دستکاری تاریخ و زمان سیستم در برنامه ها از آن بهره گرفته می شود. با استفاده از این کلاس می توان برنامه هایی که نیاز به تاریخ در فرمت خاصی دارند را پیاده سازی نمود و تاریخ را در فرمت خاصی از کاربر دریافت کرده و تاریخ پردازش شده را در فرمت خاصی برای کاربر آماده کرد و یا در برنامه مورد اسستفاده قرار داد.
در این آموزش علاوه بر بررسی کلاس Date ، کلاس Math که دارای متدهای پیاده سازی شده ای برای اعمال پایه ای در ریاضیات می باشد و همچنین کلاس Random که برای تولید اعداد تصادفی در انواع مختلف می توان از آن بهره برد، نیز بررسی می شود.