توضیحات تکمیلی محصولات و سئو فروشگاه ووکامرسی

توضیحات تکمیلی محصولات و سئو فروشگاه ووکامرسی

سلام و عرض ادب. توی این مطلب توضیحات تکمیلی محصولات و سئو فروشگاه ووکامرسی رو تقدیم حضورتون می نماییم. در ادامه این مطلب با کمک دو افزونه کاربردی این دو مورد رو انجام خواهیم داد، لطفا با ما همراه باشید.

توضیحات تکمیلی برای محصول در ووکامرس

  راجب به توضیحات تکمیلی محصولات در ووکامرس باید عرض کنم که در صفحه مخصوص به افزودن محصولات دو بخش مختلف برای توضیحات وجود داره که یکی برای توضیحات تکمیلی و دیگری برای توضیحات کوتاه است، که ما پیشنهاد کردیم حتما بخش توضیحات کوتاه و خلاصه را پر کنید به این دلیل که معمولا تجربه ثابت کرده کاربران حوصله خواندن مطالب طولانی رو ندارند و دوست دارند چکیده ای از مطالب را داشته باشند تا اطلاعات کلی را از محصول بدست آورند. پس بهتر است در بخش توضیحات کوتاه از حرف اضافه پرهیز کنید و دقیقا اطلاعات اصلی را وارد کنید تا کاربر در عرض چند ثانیه متوجه شود که این محصول چیست و چه کاربردی دارد. حال ممکن است بعضی از کاربران با توجه به نوع محصول خود به بخش دیگری جهت توضیحات تکمیلی نیازمند باشند تا اطلاعاتی مانند توضیحات خاص برای یک محصول، موارد ویژه، فیلم های آموزشی، ویژگی های محصول و… رو ارائه دهند.

افزونه woocommerce custom product tabs lite

با کمک افزونه woocommerce custom product tabs lite می توانیم تب دیگری به بخش محصولات ووکامرس اضافه کنیم تا اگر به عنوان مثال محصول ما نکات دیگری را شامل می شود به آن بیافزاییم. افزونه را در پیشخوان وردپرس نصب و سپس فعال می کنیم. بعد از آن به بخش ویرایش یکی از محصولات می رویم.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید گزینه ای با عنوان “Custom Tab” به بخش اطلاعات محصول اضافه شده که دارای دو قسمت عنوان و محتوا می باشد. شما می توانید اطلاعات تکمیلی یا نکات مربوط به محصول را در اینجا وارد کنیدهمانطور که میبینید تبی با توجه به عنوانی که مشخص کردیم به محصول اضافه شد. همچنین توجه داشته باشید که شما در بخش توضیحات تکمیلی می توانید از کد اچ تی ام ال نیز استفاده نمایید.

 

سئو فروشگاه ووکامرسی

و اما مبحث سئو و بهینه سازی همونطور که در مطالب قبلی هم توضیح دادیم سئو و بهینه سازی وب سایت یک امر مهم در پیشرفت کسب و کار شما می باشد. که وب سایتی با سئو قابل قبول به در صفحات اول نتایج گوگل نمایش داده خواهد شد.

افزونه WooCommerce – All in One SEO Pack

این افزونه برای سئو فروشگاه ووکامرسی طراحی شده است، اما باید در نظر بگیرید که قبل از نصب و فعال سازی این افزونه، باید اول افزونه All in one seop pack رو نصب و سپس این افزونه رو نصب کنید. بعد از نصب All in one seop pack حال افزونه Woocommerce All in One Seo Pack را نصب و فعال کنید. این افزونه خود تنظیمات خاصی ندارد و با تنظیمات افزونه ی All in One Seo Pack کار می کند. کافیست که به بخش محصولات رفته و ویرایش محصول رو کلیک نمایید.

عنوان محتوای خودتون رو وارد کنید، و بعد توضیحاتی برای محصولتون بنویسید که کاراکترهای آن استاندارد باشند، بعد از آن هم می توانید کلمات کلیدی رو برای محصول وارد کنید که در موتورهای جستجو شناسایی شوید و آن ها را با کاما (,) از هم جدا کنید. بقیه ی گزینه ها نیز مربوط به برخی صفات و برچسب فهرست ها می باشد.

این مطلب هم با عنوان توضیحات تکمیلی محصولات و سئو فروشگاه ووکامرسی به اتمام رسید و چند جلسه دیگه بیشتر از آموزش ووکامرس باقی نمونده، امیدواریم تا انتها ما رو همراهی نمایید.