ارسال مطالب وردپرس به واتس آپ و تلگرامReviewed by صابر بوستانی on Mar 9Rating: 4.0
ارسال مطالب وردپرس به واتس آپ و تلگرام

ارسال مطالب وردپرس به واتس آپ و تلگرام

سلام و عرض ادب خدمت کاربارن عزیز وب سایت آموزشی سورس باران. شبکه های اجتماعی و مسنجر ها روز به روز در حال پیشرفت و افزایش هستن که در این بین یکی از مهمترین اونا تلگرام و واتس آپ هست. در مطالب قبلی نحوه ارسال مطالب وردپرس به اینستاگرام رو براتون قرار دادیم، توی این مطلب نیز آموزش ارسال مطالب وردپرس به واتس آپ و تلگرام رو براتون قرار داده ایم. که با هم گام به گام هر دو مورد رو پیاده سازی کنیم…

ارسال مطالب وردپرس به تلگرام با افزونه Channeller – Telegram Channel Administrator

افزونه Channeller – Telegram Channel Administrator یکی از بهترین و کاربردی ترین افزونه های وردپرس هست که با ارسال مطالب وردپرس به کانال ها و گروه های تلگرام  کاربران زیادی رو به خودش جذب کرده. بعد از دریافت و نصب افزونه (در همین مطلب جهت دانلود قرار داده شده) چندین گزینه رو خواهیم داشت.

تصویری که در زیر می بینید صفحه تنظیمات افزونه Telegram Channel Administrator هست که تعداد گزینه هاشم زیاد نیست. در اولین فید یعنی Enter Your Telegram Bot شما باید کد مربوط به ربات تلگرامی خودتون رو وارد یکنید که ارتباط بین ربات و افزونه برقرار شود. همچنین در فیلد List Of channels باید نام کانال ها و گروه های که تمایل دارید مطالبتون منتشر بشه رو وارد کنید.( به عنوان مثال test@) سپس در انتهای صفحه باید تعیین کنید که بعد از ارسال مطالب برای شما پیغامی ارسال بشه یا نه.

بعد از نصب و انجام تنظیمات افزونه ارسال مطالب وردپرس به تلگرام  صفحه افزودن نوشته میرویم. در این بخش باکسی رو مشاهده می کنیم که جدید اضافه شده و به شکل زیر هست :

خب در این بخش چندین گزینه داریم که با هم بررسی می کنیم.

Send To Channels : در این بخش میتونید تعیینکنید که مطالب شما به کدام یک از گروه ها و کانال هایی که قبلا وارد کرده اید ارسال بشه. (چندین گروه و کانال رو میتونید وارد کنید)

Link Type : در باین قسمت میتونید مشخص کنید که پیوند نوشته شمابه طور کامل باشه یا از پیوند کوتاه استفاده بشه.

Massage Text : در قسمت Massage Text شما اگر گزینه پیش فرض رو انتخاب کنید نوشته شما به طور کامل ارسال میشه. اما اگر بخواهید یک متن اختصاصی همراه با نوشته ارسال بشه باید از Custom Text استفاده کنید.

Custom Text : این گزینه به شما اجازه میده که یک نوشته اختصاصی رو وارد کنید که همراه با نوشته وردپرس تون ارسال بشه. توجه داشته باشید که  کاراکتر های مجاز در این فیلد حداکثر ۳۰۰۰ هست.

Image : این قسمت مخصوص انتخاب تصویر نوشته شماست. گر بر روی گزینه پیش فرض کلیک کنید تصویر شاخص نوشته وردپرس شما ارسال میشه و اگر مانند تصویر بر روی Custom Image کلیک کنید میتوانید یک تصویر جداگانه به صورت اختصاصی برای نوشته خودتون توی تلگرام مشخص کنید.

بعد از انجام این تنظیمات و زدن گزینه ارسال نوشته وردپرسی شما به تلگرام ارسال میشود.نحوه کار با افزونه بسیار ساده است و با چند بار کارکردن مطمئنا آن را فرا میگیرید.

اشتراک گذاری مطالب وردپرس در واتس آپ با افزونه Share Post On WhatsApp

پیام رسان واتس‌ آپ هم بعنوان یکی از محبوب‌ترین پیام رسان های حال حاضر شده که با استفاده از آن می‌توان اقدام به ارسال پیام و تماس صوتی و تصویری اقدام نمود و تا کنون توانسته کاربران بسیاری رو از به خود جذب کنه. توجه کنید که این افزونه Share Post On WhatsApp جهت اشتراک خودکار مطالب در واتس آپ نیست، بلکه دکمه اشتراک گذاری مطالب در واتس آپ رو به انتهای نوشته وردپرسیتون اضافه می کنه.

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به مسیر تنظیمات> Share Post On WhatsApp مراجعه کنیدو گزینه enable رو فعال نمایید.

پس از فعال سازی این گزینه دکمه اشتراک گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی به صورت زیر نمایش داده خواهد شد.

اشتراک گذاری مطالب وردپرس در واتس آپ بدون افزونه

برای اینکار باید لینک زیر رو در انتهای متن مقالات و پست های سایت خود قرار دهید :

شما می تونید با کد html به سادگی لینک بالا رو روی یک متن قرار دهید. بطور مثال :

و حالا اگر کد بالا را به فایل Single.php قالب وب سایتتون بعد از the_content اضافه نمایید، متن ارسال در واتس آپ بعد از محتوای نوشته وردپرس شما نمایش داده می شود. که کاربر با کلیک روی این لینک وارد واتس آپ شده و باید انتخاب کند که این لینک را برای چه فرد یا گروهی ارسال کند.