جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه سومReviewed by صابر بوستانی on Apr 27Rating: 5.0دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسیسلام دوستان عزیز. طی درخواست های متعدد کاربران تصمیم گرفتیم که یک دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی رو از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران به اشتراک بگذاریم.
جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه سوم

جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه سوم

 

سلام دوستان عزیز. طی درخواست های متعدد کاربران تصمیم گرفتیم که یک دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی رو از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران به اشتراک بگذاریم. توی این مطلب جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه سوم رو جهت دانلود قرار داده ایم که امیدواریم این دوره مورد استقبال کاربران قرار بگیرد. سرفصل های دوره در ادامه مطلب…

 

 

جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه سوم / عبارات شرطی در جاوا

  • معرفی عبارات شرطی و علت استفاده در برنامه نویسی جاوا
  • آموزش استفاده از عبارت شرطی if…else در برنامه نویسی جاوا
  • آموزش استفاده از عبارت شرطی switch در برنامه نویسی جاوا
  • محدودیت های استفاده از switch در برنامه نویسی جاوا
  • آموزش پیاده سازی عملگر (OR) در switch در برنامه نویسی جاوا

 

جاوا چیست : جاوا یک زبان برنامه‌نویسیِ شیءگرا است که برای نخستین بار توسط جیمز گاسلینگ در شرکت سان مایکروسیستمز ایجاد گردید و در سال ۱۹۹۵ به عنوان بخشی از سکوی جاوا منتشر شد. زبان جاوا شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های بنیادین جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان بالا است و وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست، به عبارت دیگر می‌توان آن را روی هر رایانه با هر نوع سیستم‌عاملی اجرا کرد. برنامه‌های جاوا به صورت کدهای بیتی همگردانی (کامپایل) می‌شوند؛ که مانند کد ماشین هستند و به ویژه وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیستند.