جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه چهارمReviewed by صابر بوستانی on May 8Rating: 5.0جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه چهارم در این مطلب جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه چهارم رو براتون جهت دانلود قرار داده ایم.
جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه چهارم

جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه چهارم

سلام و عرض ادب خدمت تمامی کاربران عزیز وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران. در این مطلب جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه چهارم  رو براتون جهت دانلود قرار داده ایم. این دوره به زبان فارسی می باشد که در ادامه مطلب سرفصل جلسه چهارم ذکر شده و میتونید مشاهده نمایید.

جدیدترین دوره آموزش برنامه نویسی جاوا به زبان فارسی – جلسه چهارم / عبارات شرطی در جاوا

  • تعریف نمونه ای کلاس Scanner برای تعامل برنامه با ورودی  در برنامه نویسی جاوا
  • بررسی متد next() موجود در کلاس Scanner و دریافت یک رشته از ورودی در جاوا
  • بررسی متد nextLine() موجود در کلاس Scanner و دریافت یک رشته از ورودی در جاوا
  • آموزش دیباگ کردن برنامه با استفاده از دیباگر محیط Eclipse و بررسی تفاوت دو متد next() و nextLine() در جاوا
  • معرفی چند نمونه از کاراکترهای فرمت برای متد printf() در برنامه نویسی جاوا

جاوا چیست : جاوا یک زبان برنامه‌نویسیِ شیءگرا است که برای نخستین بار توسط جیمز گاسلینگ در شرکت سان مایکروسیستمز ایجاد گردید و در سال ۱۹۹۵ به عنوان بخشی از سکوی جاوا منتشر شد. زبان جاوا شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های بنیادین جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان بالا است و وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست، به عبارت دیگر می‌توان آن را روی هر رایانه با هر نوع سیستم‌عاملی اجرا کرد. برنامه‌های جاوا به صورت کدهای بیتی همگردانی (کامپایل) می‌شوند؛ که مانند کد ماشین هستند و به ویژه وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیستند.