اضافه کردن چت آنلاین به ووکامرس با YITH Live Chat

اضافه کردن چت آنلاین به ووکامرس با YITH Live Chat

ما به عنوان مسئول و مدیر فروشگاه اینترنتی موظف هستید راه های ارتباطی مشتریان را با خود یا پشتیبانان فروشگاه برقرار کنید. برای این منظور راه های فراوانی وجود دارد. مثلا از راه پاسخگویی به دیدگاه های مشتریان، سامانه های پرسش و پاسخ، طرح سوال در صفحه ی محصول، آدرس ایمیل فروشنده یا فروشگاه و… که هر یه به نوبه ی خود نقش های مفیدی را ایفا می کنند. و شما را به عنوان مدیر و مسئو فروشگاه به هدفتون نزدیک تر خواهد کرد. اما مسئله ی مهمی که نمی توان نادیده گرفت این است که معمولا افراد علاقه دارند تا سوالات خود را به صورت زنده و آنلاین مطرح کرده و درجا پاسخ خود را دریافت کنند. برای این منظور باید چه کرد؟ افزونه های خوبی برای وردپرس موجود است که بعضی از آن ها پرمیوم هستند و برخی رایگان، برخی برای داخل ایران کاربرد دارند و برخی خیر! اما در رابطه با فروشگاه اینترنتی طی بررسی هایی که کردیم به یکی دیگر از افزونه های کاربردی yith رسیدیم که افزونه ی بسیار خوبی است.
در این جلسه اضافه کردن چت آنلاین به فروشگاه اینترنتی ووکامرس رو با استفاده از YITH Live Cha و بطور کامل به شما دوستان آموزش خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

اضافه کردن چت آنلاین به ووکامرس با YITH Live Chat

در این مطلب با اضافه کرده افزونه YITH Live Chat چت آنلاین برای فروشگاه ووکامرس خودمون راه اندازی می کنیم.

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب می کنیم. پس از فعال سازی طبق روال عملکردی افزونه های yith می توانید در منوی yith plugins گزینه ی “مکالمه آنلاین” دیده می شود. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل خواهید شد.

1

Enable Live Chat: با این گزینه می توانید افزونه را فعال و یا غیر فعال کنید.
Firebase App URL: در اینجا شما باید وارد سایتی که گفته شده شوید و اکانتی بسازید. ترجیحا بهترین راه ورود با کمک اکانت جیمیل هست.

2

در واقع شما باید یک نرم افزاری برای خود در این محیط ایجاد کنید! پس از وارد شدن پنجره ای مانند تصویر زیر برایتان باز می شود:

3

در این بخش شما باید نامی برای نرم افزار خود تعریف کنید و آدرسی را بسازید. این آدرس به صورت نمونه ایجاد می شود. سپس باید بر روی گزینه ی “Create new app” کلیک کنید.

4

حال بر روی “Manage App” کلیک کنید تا بتوانیم اطلاعاتی را که باید در تنظیمات وردپرس وارد کنیم را پیدا کنیم.
پس بگذارید اول برگردیم به تنظیمات افزونه در وردپرس…

در باکس گزینه ی Firebase App URL آدرس سایتی را که ساختید وارد کنید. (آدرسی که ما ساختیم :https://livechatt.firebaseio.com/ می باشد که وارد می کنیم.)
Firebase App Secret: برای سافتن این گزینه باید بر روی همان manage app در وبسایت کلیک کنید تا به صفحه ی اختصاصی نرم افزار شما منتقل شود:

5

 

همانطور که میبینید در اینجا می توانید App Secret را پیدا کنید و در مکان مشخص خود در وردپرس وارد کنید.
سپس تنظیمات خود را در وردپرس ذخیره کنید و به سراغ تب بعدی برویم.

Messages

6

در این بخش شما می توانید متن های موجود در صفحه ی چت را وارد کنید.

حال اگر به منوی سمت راست وردپرس توجه کنید گزینه ای با عنوان “گفتگوی آنلاین” موجود است. شما اول از همه باید در اینجا کاربرانی که قرار است به عنوان اپراتور باشند را متصل کنید تا کاربر بتواند با آن ها ارتباط برقرار کند.

7

حال می توانیم نتیجه را مشاهده کنیم و چت را شروع کنیم:

توجه!!! این افزونه تنها زمانی فعال می شود که شما به سایت اصلی وصل باشید در غیر اینصورت فعال نخواهد شد. یعنی اگر قرار است فعال باشید باید در سایت حضور داشته باشید!

نکته!!!  افزونه اضافه کردن چت آنلاین به فروشگاه ووکامرس توسط تیم همیار وردپرس هم فارسی سازی شده که در انتهای مطلب میتونید دانلود کنید.

نتیجه گیری :

اگر می خواهید در وبسایت خود فضای آزادی را برای مشتریان خود قرار دهید یادتان باشد هر چه ارتباط خود را راحت تر با مشتریان برقرار کنید به نفع شما و مشتریان شماست. راحت ترین راه برای برقراری ارتباط سریع اضافه کردن چت آنلاین به ووکامرس با YITH Live Chat که خدمت شما ارئه نمودیم.

اضافه کردن چت آنلاین به ووکامرس با YITH Live Chat