آموزش کار با پلاگین Popover بوت استرپ

آموزش کار با پلاگین Popover بوت استرپ

در خدمت دوستان عزیز هستیم با آموزش کار با پلاگین Popover بوت استرپ. این پلاگین شبیه به Tooltip می باشد بدین صورت که زمانی که کاربر بر روی عنصری کلیک کرد Popover نمایش داده می شود با این تفاوت که پلاگین Popover می تواند شامل محتوای بسیار بیشتری باشد.

آموزش کار با پلاگین Popover بوت استرپ

پلاگین popover

پلاگین Popover : به تولتیپ شباهت دارد . یک جعبه پاپ آپ است که که به هنگام کلیک کردن کاربر بر روی عنصر نمایش داده میشود . با این تفاوت که پاپ اُور میتواند محتوی بیشتری را شامل شود.

1

نکته : پلاگین ها را میتوان به صورت جداگانه(توسط  فایل بوت استرپ جداگانه “popover.js”) و یا به صورت یک جا ( توسط “bootstrap.js” یا “bootstrap.min.js” ) اضافه کرد.

نحوه ساخت Popover

برای ایجاد یک پاپ اُور خاصیت data-toggle=”popover” را به یک عنصر اضافه نمایید. از خاصیت Title  برای مشخص کردن متن سرفصل پاپ اُور ، و از خاصیت data-content برای مشخص کردن متنی که درون پاپ اور نمایش داده میشود استفاده کنید.

نکته : پاپ اور ها باید با jQuery اغاز شوند . عنصر مخصوص را انتخاب کرده و متد popover() را فراخوانی کنید.

کد زیر تمام پاپ اور های  درون یک سند-داکیومنت را فعال میکند :

موقعیت یابی popover

به صورت پیش فرض پاپ اُور در سمت راست عنصر نمایش داده میشود. از خاصیت data-placement برای تنظیم موقعیت پاپ اور در بالا، پایین ، چپ و راست عنصر استفاده کنید :

نکته : همچنین میتوانید از خاصیت data-placement یا مقدار “auto” استفاده کنید که در این صورت مرورگر شما خودش موقیعت پاپ اور را تنظیم میکند .

برای مثال اگر مقدار “auto left”  باشد پاپ اور در صورت امکان در سمت چپ نمایش داده خواهد شد و در غیر این صورت در سمت چپ نشان داده میشود .

بستن Popover ها

به صورت پیش فرض،وقتی دوباره بر روی عنصر کلیک کنید پاپ اُور بسته خواهد شد. با این وجود،میتوانید با استفاده از خاصیت data-trigger=”focus” کاری کنید که با کلیک کردن خارج از عنصر هم پاپ اور بسته شود.

نکته : اگر میخواهید که به هنگام حرکت دادن موس بر روی عنصر پاپ اور نشان داده شود ، از خاصیت data-trigger استفاده نمایید.

منبع کامل پاپ اور بوت استرپ