آموزش Html؛ آموزش کار با عنصر نقل قول در HTMLReviewed by صابر بوستانی on Dec 25Rating: 3.5
آموزش Html؛ آموزش کار با عنصر نقل قول در HTML

آموزش Html؛ آموزش کار با عنصر نقل قول در HTML

در جلسه پنجم آموزش Html به زبان فارسی در خدمت شماییم با آموزش Html؛ آموزش کار با عنصر نقل قول در HTML از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران. با ما همراه باشید….

آموزش کار با عنصر نقل قول در HTML

همان‌طور که در وب‌سایت‌ها و سندهای آنلاین مشاهده کرده‌اید گاهی لازم است گفته‌ای از شخصی در جایی از متن آورده شود. برای مشخص کردن و تفکیک آن متن از بقیه قسمت‌ها باید از عناصر مشخصی در HTML استفاده کرد که در ادامه با‌ آن‌ها آشنا خواهیم شد.

 

عنصر <q> مختص نقل قول‌ کوتاه

عنصر <q> در HTML یک نقل قول کوتاه (short quotation) را تعریف می‌کند. مرورگرها معمولا پیرامون این عنصر علامت نقل قول قرار می‌دهند. در زیر یک نمونه از آن را مشاهده می‌کنید.

پیش نمایش

 

عنصر <blockquote> مختص نقل قول ها

عنصر <blockquote> بخشی را تعریف می‌کند که از منبع دیگری نقل شده است (Quotation). مرورگرها معمولا آن را به صورت فرو رفته نشان می‌دهند :

پیش نمایش

 

عنصر <abbr> مختص اختصارات

عنصر <abbr> مشخص کننده یک اختصار (Abbreviation) یا مخفف (Acronym) است. مشخص کردن اختصار می‌تواند اطلاعات مفیدی به مرورگرها، سیستم‌های ترجمه و موتورهای جستجو بدهد.

پیش نمایش

 

عنصر <address> در HTML مختص اطلاعات تماس

عنصر <address> اطلاعات تماس (نویسنده/ صاحب اثر) یک سند یا مقاله را مشخص می‌کند. این عنصر معمولا به صورت ایتالیک نمایش داده می‌شود. بیشتر مرورگرها قبل و بعد از این عنصر از شکست خطی استفاده می‌کنند.

پیش نمایش

 

عنصر <cite> در HTML

برای عنوان شغلی عنصر <cite> عنوان یک شغل (work title) را تعریف می‌کند. مرورگرها معمولا این عنصر را به شکل ایتالیک نمایش می‌دهند.

پیش نمایش

 

عنصر <bdo> در HTML

برای لغو دو طرفه عنصر <bdo> نشان‌دهنده لغو دو طرفه (bi-directional override) است. این عنصر برای نادیده گرفتن مسیر فعلی متن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیش نمایش

 

لیست جلسات قبل آموزش Html

  1. آموزش HTML؛ آموزش اصول اولیه و عناصر HTML
  2. آموزش Html؛ آموزش کار با خصوصیات(Attribute) و عناوین(Heading) در Html
  3. آموزش Html؛ آموزش کار با پاراگراف و استایل در Html
  4. آموزش Html؛ آموزش کار با قالب بندی متن در Html