آموزش پیاده سازی Windows Runtime و SDKهای افزونه ASP.NET Core

آموزش پیاده سازی Windows Runtime و SDKهای افزونه ASP.NET Core

در جلسه دهم آموزش ASP.NET Core در خدمت شما هستیم با آموزش پیاده سازی Windows Runtime و SDKهای افزونه ASP.NET Core از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران.اجزای Windows Runtime اشیاء کاملی هستند که می توانید آن ها را نمونه سازی کنید و از طریق هر زبانی مانند C#، ویژوال بیسیک، جاوا اسکریپت و C++ از آن ها استفاده کنید.

آموزش پیاده سازی Windows Runtime و SDKهای افزونه ASP.NET Core

در بخش قبل دیدیم که علاوه بر متاپکیج .NET Core برنامه ی UWP نیز به صورت پیش فرض اشاره ای به SDK یونیورسال ویندوز دارد. یونیورسال ویندوز مرجع Windows Runtime است و به مجموعه ای از قراردادهای API تقسیم شده است. مجموعه ی API های موجود در خانواده ی یک دستگاه به زیر مجموعه هایی به نام قراردادهای API تقسیم می شود. لیستی از این قراردادها را می توانید در این لینک مشاهده نمایید.

بسیاری از این API ها که در داخل windows runtime قرار دارند به تنها یک قرارداد تقسیم می شوند. در صفحه ی API Contracts واژه ی کلیدی Universal را جستجو کنید.

عد از این کار می توانید لینک API های مختلف را مشاهده کنید و به عظمت خانواده ی Universal پی ببرید. چرا که این خانواده 12 صفحه مستندسازی دارد. همچنین می توانید به دنبال قرارداد phone API بگردید.

 

دوره آموزش جامع و کامل ASP.NET Core ! در این پکیج،فیلم آموزش مقدماتی تا پیشرفته ASP.NET Core + طراحی فروشگاه اینترنتی را خواهیم داشت.

بر روی Windows.Phone.PhoneContract کلیک کنید و به پایین صفحه بروید تا اطلاعات باتری تلفن یا دستگاه همراه را مشاهده کنید.

اگر می خواهید این اطلاعات را به بالای اطلاعاتی که در حال حاضر دارید اضافه کنید، در این صورت باید مراجع را به صورت دستی اضافه کنید. حالا به ویژوال استودیو بروید و بر روی References موجود در Solution Explorer کلیک راست کنید. Add References… را انتخاب کنید

حالا می توانید دسته ی مرجع جدید Universal Windows را مشاهده کنید. در این دسته Core ای وجود دارد که به قراردادهای Universal Windows API اشاره دارد.

 • با کمک این افزونه ها می توانیم کارکرد برنامه را گسترش دهیم. در این زمینه مراجع مختلفی برای دستگاه های همراه، دسکتاپ و افزونه های دیگر وجود دارد.
 • افزونه های SDK مختلفی وجود دارند که شما می توانید در بالاترین سطح از برنامه ی خود آن ها را اضافه کنید تا به API های بیشتری دسترسی پیدا کنید.
 • همچنین می توانید نسخه های مختلفی را ببینید. بنابراین مطمئن شوید که آخرین نسخه را دریافت می کنید تا بتوانید API های به روز را دریافت کنید. درنهایت بر روی OK کلیک کنید.

 

لیست جلسات قبل آموزش ASP.NET Core

 1. آموزش ASP.Net Core – ASP.NET Core چیست؟ مزایای ASP.NET Core
 2. آموزش نصب ASP.NET Core و شروع کار با آن
 3. آموزش اعداد یا Numerics در ASP.Net Core
 4. آموزش اجرا کد ASP.Net Core
 5. Modularity در ASP.Net Core
 6. اضافه کردن فایل های موجود به پروژه در ASP.Net Core
 7. آموزش Package References در برنامه نویسی ASP.NET Core
 8. آموزش ایجاد برنامه UWP در برنامه نویسی ASP.NET Core
 9. آموزش MSBuild در برنامه نویسی ASP.NET Core
 10. آموزش متاپکیج (Meta Package) در ASP.NET Core 2