آموزش جستجوی Ajax در ووکامرس

آموزش جستجوی Ajax در ووکامرس

باسلام. توی این مطلب آموزش جستجوی Ajax در ووکامرس رو براتون به اشتراک گذاشته ایم.یکی دیگر از امکاناتی که بسیار در یک فروشگاه بزرگ لازم است امکان جستجوی سریع و راحت می باشد. به طوری که مشتری در عرض چند ثانیه بتونه محصول مورد نظر خود رو پیدا کنه و مشخصات اون رو دیده و اقدام به خرید نماید.

اگر در خاطر داشته باشید در جلسه ی یازدهم ووکامرس در مورد جستجو براساس صفت ها صحبت کردیم و گفتیم که اینکار با ابزارک لایه های ووکامرس ممکن است. در آموزش ووکامرس امروز می خواهیم افزونه ای رو خدمت شما معرفی کنیم که امکان جستجوی ایجکسی رو در فروشگاه اینترنتی وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

آموزش جستجوی Ajax در ووکامرس

ابتدا افزونه YITH WooCommerceAjax Search رو نصب می کنیم.

01

این افزونه یک باکس جستجو را به ما می دهد تا زمانی که هر حرفی را وارد کنیم، محصولاتی که حروف ابتدایی آن ها با حرف مشخص شده یکی می باشد، نمایان می شوند و بسیار راحت می توانیم محصول مورد نظر را بیابیم.

افزونه را در پیشخوان وردپرس نصب و فعال می کنیم، سپس از قسمت “Yith plugin” گزینه ای با عنوان “Ajax Search” مشاهده می کنید. وارد آن شده و تنظیمات ساده ای را خواهید دید.

2

Search input label: در این گزینه می توانید برچسب مورد نظر برای جستجو را وارد کنید.
Search submit label: در این گزینه می توانید کلمه ی مورد نظر برای برچسب گزینه ی پذیرفتن را وارد کنید.
Minimum number of characters: حداقل تعداد کاراکترهایی که باید وارد شوند تا محصول نمایش داده شود.
Maximum number of results: حداکثر تعداد نتایج نمایش داده شده در جستجو. مسلما این گزینه با توجه به محصولات شما هر چه بیشتر باشد، یافتن محصول برای مشری راحت تر می شود.

نکته!!! توجه کنید که کلمات فارسی وارد شده به صورت پیش فرض انگلیسی بودند و ما فارسی را وارد کردیم. شما هم می توانید هر آنچه مد نظر شماست وارد کنید. حال تنظیمات را ذخیره می کنیم. به بخش ابزارک ها رفته و افزونه ی مورد نظر را در محل دلخواه قرار می دهیم.

3

حال نتیجه را با هم مشاهده می کنیم:

4

به این صورت تمامی محصولات را نمایش خواهد داد. شما با تغییر خداقل تعداد کاراکترها و همچنین حداکثر تعداد در محصولات می توانید تغییراتی ایجاد کنید.
باکس جستجوی ایجکسی بالا را در سایدبار سمت چپ در پیش نمایش می توانید مشاهده کنید.